Заміна мікросхем: Як провести ремонт.

Мікросхема - мініатюрне електронний пристрій, нанесене на напівпровідниковий кристал. Мікросхеми виготовляються з нерозбірними корпусами або без них, коли мікросхеми використовуються у виготовленні микросборок. Щоб провести монтаж або демонтаж мікросхеми, існує кілька правил.
Вам знадобиться
  • -паяльнік електричний, 25 ват;
  • -пріпой дротяний ПОС-61;
  • -отсос для припою.
Інструкція
1
Придбайте в магазині радіотоварів паяльник з тонким гострим жалом, потужністю не більше 25 ват. Жало у паяльника має бути заземлено, оскільки багато мікросхеми дуже чутливі до статичної електрики. Виконайте це правило, інакше мікросхема при монтажі може бути виведена з ладу.
2
Купіть в магазині радіотоварів припой дротяний легкоплавкий, наприклад, ПОС-61. До його складу вже входить необхідний для пайки флюс-каніфоль. Припій буде необхідний для монтажу мікросхеми.
3
Придбайте в магазині радіотоварів відсмоктування для припою. Найпростіший відсмоктування для припою представляє з себе вакуумний насос. Відсмоктування для припою буде необхідний при демонтажі мікросхеми.
4
Виконайте демонтаж несправної мікросхеми. Для цього зведіть поршень відсмоктування в робоче положення і розігрійте паяльник. Розплавте припой у ніжки мікросхеми. Піднесіть до неї наконечник відсмоктувача і натисніть спускову кнопку відсмоктування. При цьому відбудеться всмоктування розплавленого припою всередину відсмоктування. Очистіть таким чином від припою всі ніжки старої мікросхеми і вийміть її з плати.
5
Якщо мікросхема недорога, тоді виконайте її монтаж в плату звичайним способом. Облуди акуратно ніжки нової мікросхеми. Вставте нову мікросхему на місце старої в плату. Нанесіть на розігрітий паяльник трохи припою. Припаяйте швидко і акуратно по черзі всі ніжки мікросхеми.
6
Якщо мікросхема дорогая, придбайте в радіотоварів до неї панель під її розмір. Припаяйте на місце старої мікросхеми панель і вставте в неї нову мікросхему . У разі, якщо мікросхема виявиться непрацездатною, ви зможете обміняти її в магазині радіотоварів на аналогічну або повернути витрачені кошти. Магазини радіотоварів не приймають до обміну паяні радіодеталі.