Як замінити оперативку.

Щоб швидко збільшити продуктивність комп'ютера, рекомендують додавати або замінювати планки оперативної пам'яті. Для правильного здійснення цього процесу необхідно знати тонкощі вибору ОЗУ.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - Speccy.
Інструкція
1
Для швидкого визначення всіх необхідних характеристик оперативної пам'яті встановіть програму Everest або її безкоштовний аналог - Speccy. Запустіть утиліту Speccy.
2
Перейдіть в меню «Оперативна пам'ять». Дане меню містить опис більшості характеристик материнської плати і оперативної пам'яті, необхідних для покупки нових планок ОЗУ.
3
Почніть вивчення цього меню з пункту «Слоти пам'яті». У ньому будуть конфігурувати приблизно такі значення: Кількість слотів пам'яті - 3; Зайнято слотів пам'яті - 2; Вільно слотів пам'яті - 1.Як ви бачите, без заміни існуючих плат можна встановити тільки одне нове пристрій. Якщо ви вирішили повністю замінити всі планки пам'яті, то придбайте максимум трьох нових пристроїв.
4
Тепер вивчіть пункт «Пам'ять». Зверніть увагу на наступні характеристики, зазначені в цьому пункті меню: Тип - DDR2; Обсяг - 2048 Мбайт; Канали - Два; Частота - DRAM 650.0 Мгц. Логічно, що для збільшення продуктивності комп'ютера вам потрібно придбати і встановити нові планки, обсяг кожної з яких буде більше 1 Гбайта. Приділіть особливу увагу тактовій частоті нових плат.
5
Вивчіть інструкцію до материнської плати. З'ясуйте максимально допустимі тактові частоти планок пам'яті. При виборі нових планок намагайтеся добитися тактової частоти, наближеною до максимально допустимої межі. Придбайте потрібну кількість нових планок пам'яті.
6
Зніміть кришку з корпуса системного блоку. Вийміть старі планки оперативної пам'яті. Встановіть на їх місце нові пристрої. Обов'язково переконайтеся в тому, що обидві засувки, розташовані на краях слотів, щільно закриті.
7
Увімкніть комп'ютер. Запустіть програму Speccy. Відкрийте меню «Оперативна пам'ять» і переконайтеся в тому, що всі нові встановлені планки оперативної пам'яті працюють справно.
На відміну від домашнього комп'ютера ноутбук не можна модернізувати, поставити на нього більш потужний процесор або змінити відеокарту. Але навіть в ноутбуці можна додати більше обсягу оперативної пам'яті або просто замінити зіпсовану. Ця процедура буде під силу будь-якому користувачеві навіть без відповідного досвіду роботи. Просто потрібно приділити трохи часу.
Вам знадобиться
  • Ноутбук, оперативна пам'ять, викрутка
Інструкція
1
Відразу визначте тип пам'яті, який потрібен для ноутбука. Взяти потрібно саме ту оперативну пам'ять, яка підійде до інтерфейсу підключення на вашому ноутбуці . Справа в тому, що для ноутбуків є багато різних варіантів контактів для оперативної пам'яті. Є micro-DIMM, SO-DIMM, також інші варіації. Простіше виписати всі характеристики пам'яті і взяти з собою в магазин. Або взяти з собою керівництво з технічними характеристиками. Там вам підберуть пам'ять під ваш інтерфейс підключення. Вам просто потрібно визначитися з ємністю планки пам'яті.
2
Якщо можете собі дозволити краще взяти більше обсягу оперативної пам'яті, так як це не тільки підвищить швидкість роботи ноутбука, але і продовжить час роботи в автономному режимі. Чим більше ОЗУ встановлено на ноутбуці , тим рідше працює файл підкачки з жорсткого диска, і, відповідно, батареї вистачає на довше.
3
Тепер, коли ви визначилися і купили оперативну пам'ять, почнеться процес заміни. Процес дуже швидкий і простий. Покладіть ноутбук передньою панеллю вниз. Бажано покласти на щось м'яке, оскільки в процесі розкручування гвинта передня панель буде притискатися.
4
Відсік для ОЗУ знаходиться посередині корпусу, знизу на задній панелі ноутбука. Відкрутіть гвинт, що кріпить кришку, яка закриває доступ до пам'яті ноутбука. Зніміть цю кришку. Тепер акуратно витягніть модуль пам'яті. Встановіть нові модулі пам'яті. Діяти потрібно акуратно. Модуль повинен входити плавно. Встановити пам'ять неправильно неможливо. Якщо ви відчуваєте, що пам'ять не заходит в контакт, не тисніть, спробуйте трохи змінити положення планки пам'яті. Якою стороною потрібно вставляти оперативну пам'ять, чітко видно по розташуванню контактів. Так що помилитися не повинні. Після установки прикрутите кришку відсіку тому.