Як налаштувати мікроскоп.

Мікроскоп - прилад, який використовується для дослідження таких об'єктів, які розгледіти неозброєним оком неможливо. Це можуть бути безхребетні тварини, бактерії, зрізи тканин і багато, багато іншого. Застава комфортної роботи за мікроскопом - правильна настройка.
Вам знадобиться
  • - мікроскоп;
  • - об'єкт дослідження;
  • - іммерсійне масло;
  • - серветки.
Інструкція
1
Зверніть увагу на комфортну організацію робочого місця. Стілець і стіл повинні бути розташовані так, щоб вам було зручно сидіти, не доводилося тягнутися або сутулитися для того, щоб дивитися в мікроскоп. Сам прилад необхідно підсунути до краю стола так, щоб окуляр перебували за його межами. Мікроскоп при цьому всьому підставою повинен стійко стояти на поверхні столу.
2
Перевірте, як працюють рукоятки налаштування різкості і переміщення предметного столика. Якщо вони занадто тугі або, навпаки, лишком легко крутяться, можуть виникнути труднощі під час роботи. Якщо є можливість, постарайтеся виправити недоліки.
3
Оцініть, чи підходить вашим очам яскравість світла, використовувана в мікроскопі. Зазвичай її можна регулювати за допомогою зміни потужності лампи або за допомогою світлових фільтрів.
4
Якщо окулярів у мікроскопа два, і хоча б один з них володіє кільцем регулювання, налаштуйте їх. Зазвичай кільце регулювання є тільки на одному з окулярів. У такому випадку, налаштуйте спочатку різкість для того окуляра, у якого регулювання відсутній, за допомогою гвинтів переміщення столика, а потім скоректуйте різкість другого окуляра за допомогою кільця на ньому.
5
Налаштуйте освітлення мікроскопа за Келлером. На малому або середньому збільшенні підійміть конденсор у верхнє положення, сфокусуйте об'єкт так, щоб деталі були добре видні. Потім закрийте польову діафрагму. Переміщайте конденсор вниз до тих пір, поки зображення діафрагми чи не стане чітким, при необхідності, скоректуйте горизонтальне положення конденсора, щоб зображення діафрагми було по центру поля зору. Потім відкрийте діафрагму.
Зверніть увагу
При роботі з мікроскопом намагайтеся не доторкатися руками до лінз об'єктивів і окулярів - бруд на них суттєво погіршує якість зображення. При забрудненні протирайте лінзи м'якими серветками, щоб не подряпати скло. Якщо ви використовуєте в роботі іммерсійне масло, витирайте його з об'єктива відразу ж після закінчення роботи, так як застигле масло видаляти дуже складно.