Як написати самоаналіз своєї роботи. Як правильно писати самоаналіз по практиці.

Будь-яка діяльність вимагає не тільки концентрації при її виконанні, а й рефлексії з приводу виконаної роботи . Однією з форм перевірки контрольних і творчих робіт є самоаналіз.
Інструкція
1
Перечитайте свою роботу через кілька годин або днів після її виконання. Якщо викладач перевірив її, прослідкуйте його виправлення та рекомендації. Проаналізуйте свої помилки або неточності.
2
Згадайте, якою метою ви задавалися при виконанні роботи . Якого результату ви хотіли досягти? Напишіть на початку свого самоаналіз а ідеї, що послужили відправною точною для написання роботи : наукову значущість або приватне натхнення.
3
Якщо ви писали наукову роботу, наприклад, курсову або дипломну, переосмислити цілі і завдання, поставлені на початку вашої діяльності. Чи досягли ви намічених цілей, довели їх доцільність, наукову новизну? Яку наукову значущість ви знаходили у своєму дослідженні?
4
Проаналізуйте етапи роботи . Що здалося вам найбільш важливим, а що ви вирішили відкинути? Забезпечували Чи вживаються кроки досягнення мети? Подумайте, на які аспекти вам потрібно було звернути більше уваги, глибше розкрити у своїй роботі. Які нюанси ви не врахували при виконанні кожного кроку?
5
Чи мала ваша робота логічну послідовність? Подумайте, як слід було б змінити композицію роботи , щоб зробити свій проект більш зрілим і відповідальним запитам викладача та наукової комісії, вашим власним цілям.
6
Зверніть увагу на виклад матеріалу: його доступність, аргументованість, наукова новизна, доповнення прикладами і практичне використання. «Гола» теорія не годиться в будь-якій роботі, навіть якщо вона бездоганна. Будь-яка праця повинна мати практичну значимість.
7
Кожна робота вимагає роздуми і висновків. Як ви підвели підсумки виконаної роботи ? Чи відповідають висновки на питання, поставлені на початку роботи ?
8
Перевірте грамотність виконання роботи . Чи були допущені помилки або неточності? Якщо ви писали наукову роботу, то дотримувалися ви стиль? Чи достатньо виразних засобів ви застосували для створення творчого проекту?
9
Якщо ваша робота перевірена і рецензент висловив побажання або зауваження з її приводу, подумайте над його відкликанням. Чи згодні ви з виправленнями, зауваженнями? Наукова робота передбачає самостійність дослідження і свободу у висновках, тому ви маєте право оскаржити представлену рецензію. Природно, робити це потрібно в адекватній формі, дотримуючись правил наукової полеміки.
10
Спробуйте оцінити самі себе. Що вам вдалося при виконанні роботи , а що здалося важким і зажадало допомоги? Чи задоволені ви своєю працею або хотіли б щось переробити? Які перспективи подальшої роботи ви бачите тепер? Яким б не був підсумок, не зупиняйтеся на досягнутому, немає межі досконалості!
Самоаналіз своєї роботи базується на якісному і кількісному порівнянні поставлених цілей і отриманих за підсумками даної роботи результатів. На початку виконання роботи необхідно складання детального плану роботи та прогнозування бажаних результатів. Метою самоаналізу своєї роботи є виявлення оптимальних і нераціональних способів виконання даної роботи, а також виявлення способів оптимізації даного процесу.
Інструкція
1
На початку діяльності потрібно уявити собі бажаний результат якомога ясніше і детальніше, а також спланувати послідовність кроків, потрібних для виконання даного виду роботи. Це полегшить можливість аналізу, дозволивши його також проводити покроково.
2
При плануванні отримання певного результату роботи необхідно враховувати безліч факторів, що мають вплив на процес роботи, наприклад: достатність базових знань і вмінь для виконання даної роботи, систематичність, пошук оптимальних способів виконання роботи і т.д.
3
Процес самоаналізу роботи полягає в перевірці відповідності вашого заявленого планування і вашого ж звіту про виконану роботу. При цьому рекомендується всі позитивні моменти роботи систематизувати, щоб надалі вони стали базою нового підходу до роботи.
4
Важливими також є критерії оцінювання, згідно з якими і проводиться самоаналіз. Аналіз роботи зазвичай передбачає такі критерії: результативність, якість, терміни виконання, оптимальність шляхів виконання роботи і т.д.
5
Результатом самоаналізу своєї роботи повинен бути вироблений оптимальний план виконання даної конкретної роботи, а також рекомендації щодо можливого підвищення свого рівня для більш раціонального виконання певного виду роботи. Таким чином, проведення самоаналізу своєї роботи дозволяє перебувати в постійному процесі підвищення своєї кваліфікації, оптимізації своєї діяльності, що зрештою підвищує цінність кожного працівника на сучасному ринку праці.
Зверніть увагу
Процес самоаналізу повинен бути більш конструктивним, ніж емоційним. Необхідно прагнути до підвищення власного рівня, а не до покарання себе за допущені помилки.
Корисна порада
При проведенні самоаналізу своєї роботи прагнете до максимальної деталізації, це полегшить процес, звівши його до простого порівняння.