Як провести тиждень математики.

Предметні тижні є невід'ємною частиною позаурочної роботи з предмета. Весело і цікаво проведена тиждень сприяє розвитку інтересу дітей до досліджуваного предмета, розширенню та узагальненню їх знань, сприяє формуванню класного колективу.
Інструкція
1
Під час предметного тижня з математики види діяльності учнів можуть бути різноманітні. Сплануйте заходи так, щоб вони відповідали рівню підготовленості дітей, розширювали їхні знання, розвивали логіку, швидкість мислення.
2
У перший день предметного тижня проведіть бесіду про математику. Теми таких бесід можуть бути самими різними: «Виникнення плюса і мінуса», «Хто такий Піфагор», «Чому числа так називаються?» Та інші. Розробіть бесіди виходячи з рівня знань та інтересів дітей. Почніть створювати методичну скарбничку з розробок поточного тижня, щорічно поповнюючи її. Тоді в наступному році ви зможете скористатися нинішніми методичними матеріалами, доповнивши їх новими ідеями.
3
Предметна тиждень - це гарна можливість перевірити знання дітей. У методичному куточку кабінету повісьте питання математичних вікторин та ребуси. Встановіть критерії оцінки і час здачі відповідей. Вони повинні бути відомі всім учасникам вікторини.
4
В цей же час проведіть математичну олімпіаду. Розробіть завдання для кожної паралелі, визначте склад учасників олімпіади (всі бажаючі або певну кількість осіб від класу). Підготуйте бланки із завданнями та листи для відповіді на кожного учасника. У призначений день розсадите дітей за парти по одному, видайте завдання, чернетки і листи або бланки для запису відповідей. Визначте час закінчення роботи. Постарайтеся якомога швидше перевірити роботи та оголосити результати, привітавши переможців та заохотивши тих, хто поки не зайняв високих місць.
5
Проведіть і математичний КВК між командами однієї паралелі. Уточніть кількість осіб в команді, дайте їм домашнє завдання. Наприклад, підготувати вітання команді суперників, назву, девіз і інсценування вірша про математику. Як завдань для КВНу можна запропонувати розгадування ребусів, рішення прикладів з пропущеними числами, логічні завдання, завдання на кмітливість. Заздалегідь визначте склад журі та підготуйте все необхідне для нагородження.
6
За 2-3 тижні до проведення тижня математики організуйте в класах виконання творчих робіт. У початкових класах, наприклад, можна запропонувати виготовити панно, використовуючи тільки геометричні фігури. Або оформити книжку-розкладачку з загадками про цифри, доповнити її ілюстраціями і подарувати вихованцям підшефного дитячого садка. Першокласники можуть оформити виставку малюнків "Моя улюблена цифра".
7
Дослідницькі роботи теж будуть доречні в цей час. Звичайно, їх виконання та оформлення вимагає значної кількості часу. Тому на математичну тиждень слід призначити тільки захист проектів. Це може бути "Математика і космос", "У чому загадка математичних фокусів", "Ігри на увагу" і подібні.
8
Завершіть тиждень математики великим святом. На ньому нагородили переможців олімпіади, вікторини, КВК, відзначте кращі творчі та дослідницькі роботи. Класи, які беруть участь у святі, покажуть номери художньої самодіяльності, пов'язані з математикою. Великий цікаве свято стане логічним завершенням предметного тижня.
Корисна порада
Розробляйте всі заходи виходячи з реальних умов своєї роботи. Користуйтеся методичною літературою.