Як вивчити заліки.

Підготовка до заліків відрізняється від екзаменаційної підготовки тим, що проходить у більш стрімкому режимі. Адже всі заліки здаються всього за кілька днів. Якщо вони здані, половина сесії в кишені. Але як вивчити стільки матеріалу за короткий термін?
Інструкція
1
Якщо перед здачею є кілька днів, розділіть дисципліни за релевантністю і терміну. Виберіть з усіх заліків ті, які ви знаєте відмінно, ті, що треба буде підтягнути і ті, які для вас темніше дрімучого лісу. Ваше завдання - читати в день кілька питань з «легкої» дисципліни і ще кілька - з «дрімучого лісу». Так ви будете засвоювати предмети поступово і не однією великою порцією. Почніть з дрібних гілок, а потім валіть і весь дуб.
2
Робіть перерви. Бажано не п'ятихвилинні перекушування, а повноцінні перепочинку на 1-2 години. У цей час гуляйте, співайте, йдіть в кафе, базікайте по телефону або навіть робіть генеральне прибирання. Головне - не думати про майбутній «виході на Голгофу». Під час перепочинку важливо відвернути голову від стресу, а поки мізки будуть «остигати», вони заодно і засвоять прочитаний раніше матеріал.
3
Якщо час катастрофічно підтискає і на підготовку немає сил, скористайтеся старим і перевіреним способом: пишіть «шпори». І не качайте їх з інтернету, а пишіть від руки. Коли ви прописуєте інформацію, ви робите міні-конспект. Він складається з того основного, що вам необхідно було запам'ятати. Коли ви пишете, ви думаєте і запам'ятовуєте. Майже у кожного студента були ситуації, коли дістати «шпору» не вийшло і довелося відновлювати всю інформацію з голови. А після заліку з'ясовувалося, що відповідь майже збігався з текстом невикористаної шпаргалки.
4
Не намагайтеся запхнути в себе всю інформацію за одну ніч. Якщо вам і вдасться пробігти очима весь матеріал, то на ранок він перетворитися на щось кашоподібна. Часто саме після нічних чувань за книгами на заліку зустрічаються перли студентів у дусі «На Русі було три богатирі - Добриня Микитич, Ілля Муромець і Чингіз-Хан». Не позбавляйте себе сну, намагайтеся просто раціонально використовувати час.