Як розрахувати дату Пасхи.

Причина розбіжності свят, що випадають з великоднього циклу, пояснюється відмінностями календарів. За григоріанським стилем, крім католиків, живуть східні помісні церкви, а юліанським стилем вірні парафіяни Руській, Єрусалимської і Грузинської церков. Найбільші труднощі пов'язані з визначенням дат свят Великодня , Вознесіння, Духова дня. За розрахунками вчених найбільш вірогідною датою Розп'яття є 7 квітня 30 г.
Інструкція
1
Ви можете обчислити День Великодня , який припадає на будь-який рік минулий або майбутній. Загальне правило розрахунку дати Великодня : Великдень святкують у першу неділю, що настало після весняного повного місяця. У свою чергу, весняним повним місяцем вважається перший повний місяць, яке настало після дня весняного рівнодення. Якщо пасхальне повний місяць випало на неділю, то Великдень святкують в наступну неділю. Значить, спочатку визначте день весняного рівнодення, потім визначте найближчий день повного місяця, що настає за днем весняного рівнодення, а вдень Великодня буде неділю, наступне за днем повного місяця. Виходячи з цього простого правила, самим пізнім числом, на яке випаде Пасха, виявиться 25 квітня 2038. А найбільш раннім числом є 22 березня 2285.
2
Другий спосіб визначення дати Великодня є покроковою інструкцією до виконання простих арифметичних обчислень. Перше, знайдіть залишок від ділення числового значення року на 19. Друге, знайдіть залишок від ділення числового значення року на 4.
3
Знайдіть залишок від ділення числового значення року на 7. Далі 19 помножте на перший залишок, потім отриманий результат розділіть на 30, знайдіть остаток.Теперь 2 помножте на другий залишок, 4 помножте на третій залишок, 6 помножте на четвертий залишок , всі результати складіть разом і до суми додайте 6. Отриманий результат розділіть на 7, знайдіть залишок.
4
Якщо сума четвертого залишку і п'ятого залишку менше 9, то Пасха припадає на місяць березень, а її дату визначте так: складіть четвертий залишок, п'ятий залишок і 22. Якщо сума четвертого залишку і п'ятого залишку більше 9, то Пасха припадає на квітень, а її дату визначте так: складіть четвертий залишок і п'ятий залишок, а від отриманого результату відніміть 9. Алгоритм універсальний, але через 90 років зазнає деяких змін, адже з першого січня 2101 збільшиться різниця між старим і новим стилями, тоді вона буде становити 14 діб.