Як упоратися зі страхами.

Людські страхи поділяються на дві категорії: здорові страхи, які притаманні всім людям без винятку, і фобії, які набувають патологічний характер, об'єктивно заважають і навіть загрожують життю людини. Распознайте в собі ці страхи і почніть з ними боротися вже зараз.
Інструкція
1
Якщо ваш страх родом з дитинства і пов'язаний з містичними персонажами, то вам в першу чергу потрібно впоратися з ними, так як вони накладають негативний відбиток на всю вашу доросле життя. Ви повинні усвідомити, що боязнь темряви або духів не маєте нічого спільного з реальністю, це всього лише плід вашої уяви. Це як надуваються міхур, усередині якого нічого немає. Зрозумійте, що надуваєте його саме ви і припиніть це робити.
2
Повторюйте своє ім'я. Це допоможе вам повернутися в реальність, включити аналіз і відчути себе в просторі впевнено. Також повторюване вами ім'я поверне вас у дитинство, коли вас найчастіше називали саме по імені і коли ви були найбільше захищені.
3
Чи не закривайте очі, а навпаки - розкрийте їх якомога ширше, озирніться навколо, розгляньте предмети, які вас оточує, назвіть їх. Ви побачите, що ця дивна тінь в кутку - аж ніяк не дивна істота, а всього-на-всього дерев'яна шафа.
4
Якщо ви боїтеся якихось майбутніх подій, то, швидше за все, ви збільшуйте їх масштаб. Боїтеся втрати близької, виступи на роботі або провалу іспиту? Спокійно подумайте, чи є об'єктивні причини боятися. Використовуйте папір, випишіть доводи на користь страху. Наочно ви побачите, наскільки вони малі й смішні.
5
Оскільки страх на самому початку має не такі яскраві форми, навчитеся вчасно зупинятися. Буквально скажіть собі: «Так, стоп». Саме регулярне вертіння страху в голові, пошук нових його сторін згущує фарби настільки, що ви вже починаєте забувати, як жили без цього страху. Тому вчасно проаналізуйте ситуацію і припиніть про неї думати.
6
Дихальна техніка допомагає впоратися зі страхом, особливо в складних випадках, наприклад, під час природних катастроф або в кримінальних ситуаціях. Робіть глибокий вдих і повільний видих мінімум 10 разів. Це допоможе вам заспокоїтися, зібратися з силами і думками.
7
Метод доведення страху до межі є досить непростим, але найчастіше допомагає перемогти все фобії. Відомі випадки, коли люди усвідомлено занурювалися в свій страх і доводили його до тієї точки, в якій мислення були здатні пережити власну смерть. Особливо поширена ця методика в вченні дзен.
8
Якщо ви не впевнені у своїх силах, зверніться до хорошого психотерапевта, який допоможе вам позбутися страху за допомогою страху або введе вас в стан гіпнозу, який навіть в самих непростих випадках допомагає вирішити проблему фобій.