Як скласти кошторис на послуги.

Послуги зараз чинять найрізноманітніші, і навіть при поверхневому погляді в каталоги очі розбігаються. Все виглядає дуже заманливо, але ... Як заздалегідь дізнатися, скільки (хоча б приблизно) грошей доведеться віддати за користування обраними послугами? Ось для цього якраз і існує таке поняття, як складання кошторису.
Вам знадобиться
  • - повний і вичерпний список потреб, для заповнення яких вам знадобилися послуги;
  • - інформація про ціни в різних фірмах, які займаються наданням необхідних вам послуг;
  • - інформація про ціни на будь-які матеріали ( в разі такої необхідності їх вживання) в цих фірмах і у вільному продажу;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
В першу чергу відвідайте фірми, на які ви можете розраховувати в своїх потребах, і порівняйте своє від них враження. Ціни на послуги залежать від багатьох причин. Це і якість матеріалів, які там використовуються, і професійні якості фахівців, які працюють в цих фірмах. Навіть обстановка в фірмі може сказати багато про що. Якщо там чистота і приємний очам інтер'єр, якщо співробітники розмовляють з вами з привітними посмішками - все це говорить про те, що справи в фірмі йдуть добре і її послуги користуються популярністю.
2
Розпишіть майбутні вам дії поетапно і попросіть представника обраної вами фірми оцінити вартість робіт на кожному етапі окремо. Якщо цей представник буде називати вам ціни без зволікання - це повинно вас насторожити, бо жоден поважаючий себе фахівець не скаже вам вартість своєї роботи, не вивчивши всіх обставин, в яких йому доведеться її виконувати.
3
Прикладіть максимум старань, щоб в кошторис увійшли всі необхідні вам послуги і роботи. Потім, що вам доведеться звинувачувати тільки самих себе, коли вас змусять платити втридорога за «раптово виниклу» необхідну послугу.
4
Після зіставлення магазинних і ринкових - роздрібних і оптових - цін та остаточного вибору у вас на руках опиниться кошторис майбутніх витрат.
Зверніть увагу
Не треба гнатися за копійчаної економією. Коли ви починаєте переговори з представником фірми, яку ви обрали, враховуйте, що вони можуть відразу погодитися з вашою кошторисом витрат, навіть якщо для них це буде занижена ціна за послуги. Це робиться для виграшу в конкурентній боротьбі за клієнта. А потім починають з'являтися «непередбачені обставини», платити за які доведеться вам.
Корисна порада
Після закінчення складання кошторису до загальної суми додайте 20% - що називається на всякий випадок.
Складання кошторису для школи - заняття дуже відповідальне і трудомістка. Адже потрібно врахувати всі доходи і витрати. Складати такий документ потрібно дуже ретельно, щоб за будь-яких перевірках у директора школи не виникло ніяких проблем.
Інструкція
1
Спочатку порахуйте, скільки грошей вам знадобиться на постійні витрати. Це можуть бути витрати на покупку продуктів харчування, оплата рахунків за енергоспоживання, воду та інші комунальні послуги. Сюди ж входить і заробітна плата педагогічного складу. Записуйте всі статті витрат в окремі рядки, кожну з якої проіменуйте і проставте номери кодів видатків, які прийняті в податковій.
2
Далі переходите до оформлення в загальній таблиці статей витрат на різні деталі. Сюди можуть відноситися закупівлі методичних матеріалів, прокат якого-небудь устаткування, оплата екскурсій або найм акторів для святкових виступів. У кожної такої статті витрат також є свій певний код. Не забудьте його вказати в таблиці.
3
Після того як розрахуєте всю видаткову частину кошторису, приступайте до розділу, який характеризується як дохідна частина. Визначте всі джерела надходження до вас грошових коштів. Це можуть бути дотації від органів народної освіти, надходження від Департаменту освіти, будь-які фінансові вливання від органів місцевого самоврядування та т.д.
4
Закладіть в кошторис школи також і той пункт, в якому буде вказано, яку суму повинні будуть внести батьки учнів. Звичайно ж, вона не може бути великою, адже школи в основному фінансуються за рахунок коштів державного бюджету. Але такі послуги, як найм прибиральниці або охоронця школи найчастіше лягають саме на плечі батьків.
5
Кошторису обов'язково повинно бути присвоєно назву. Наприклад, бюджетна. Також в ній проставляються всі необхідні податкової коди. Це і код по ОКПО, і код виду витрат, і код запиту, і т.д. Обов'язково цей документ повинен бути завірений керівником даного навчального закладу і головним бухгалтером. Після чого він підписується вищестоящим начальством, тобто керівником Департаменту освіти по тому району, до якого школа належить.
6
Коли вам потрібна не загальний кошторис, а тільки що стосується якоїсь події (ремонту, проведення свята, турпоходу і т.д.), складайте її на такому ж бланку, як і звичайну. Тільки не забудьте вказати її назву і правильно розставити податкові коди. У таблиці ж детально розпишіть тільки той перелік послуг і матеріалів, на які ви плануєте витратити кошти. Врахуйте, що при некоректному заповненні (наприклад, написали менше, витратили більше) вам доведеться пояснювати чому так вийшло. Тому все потрібно заздалегідь розрахувати і чітко дотримуватися вже затверджених цифр.