Як повернути гроші, дані в борг.

У нашому житті бувають ситуації, коли грошей категорично не вистачає. Непередбачені витрати можуть змусити брати гроші в борг. У тому випадку, якщо до вас звернувся близька людина або просто знайомий за допомогою, можна повірити йому на слово і віддати гроші . Однак краще взяти розписку, яку написати можна самостійно.
Інструкція
1
У випадку з неповерненням борг а, варто розглянути дві ситуації: коли розписка є, і коли її немає.
2
У першому випадку повернути свої гроші дуже просто. Просто подайте позов до суду, прикладіть до своєї заяви ксерокопію розписки і чекайте рішення. Звичайно, вам доведеться понести деякі витрати, тому судовий розгляд - задоволення не з дешевих. Однак і з цієї ситуації є вихід. Просто під час слухання подайте клопотання про оплату всіх рахунків боржником. У тому випадку, якщо ви виграєте справу, ваш опонент буде зобов'язаний сплатити всі витрати.
3
Не хвилюйтеся. У більшості випадків наявність розписки вирішує результат справи на користь позивача. В іншому випадку у вас буде 10 днів, щоб оскаржити вирок. Надалі вам залишається тільки чекати, коли судовий пристав «виб'є» з боржника належну суму.
4
На жаль, більшість людей не беруть розписки. Вони просто не хочуть вірити в нечесність оточуючих їх людей. І часто страждають від своєї необережності.
5
Якщо ви дали гроші в борг, а розписку не взяли, не впадайте у відчай. Для того, щоб повернути свої гроші , просто зверніться до суду або поліцію. Починайте з останнього варіанту, тому він більш економний і не потребує додаткових витрат.
6
Отже, напишіть заяву про факт шахрайства, в якому в подробицях опишіть обставина справи. Зокрема, кому ви дали грошові кошти, в якому розмірі, на який термін і т.д. Після цього дочекайтеся, коли дізнавач викличе на допит вашого боржника і вислухає його точку зору на ситуацію, що склалася. У більшості випадків поліція відправляє такі справи до мирового судді, який проводить ретельне судове розслідування.
7
Відразу варто підкреслити, що мировий суддя не братиме до уваги свідчення ваших свідків, т.к. у вас немає розписки. Щоб представити докази про видачу грошей, заздалегідь зв'яжіться з боржником по електронній пошті, за допомогою миттєвих повідомлень і т.д. і заведіть розмову про повернення борг а. Роздрукуйте ці матеріали і передайте мировому судді. У більшості випадків цього буває достатньо для того, щоб виграти справу.