Як зв'язати ажурну жилетку.

Оригінальний жилет із зав'язками на талії буде урізноманітнити повсякденний стиль вашого одягу. Він підходить до всього: його носять із спідницями, брюками, сукнями, бриджами. Ідеально виглядає в комплекті з однотонною водолазкой. Основний візерунок - будь ажурний візерунок.
Вам знадобиться
  • - 250 г пряжі;
  • - кругові спиці № 4,5;
  • - прямі спиці № 5.
  • Розмір 46-48.
Інструкція
1
Спинка: наберіть на спиці № 4,5 71 петлю і зв'яжіть 8 рядів подвійний гумкою. Перейдіть на спиці № 5 і в'яжіть основним ажурним візерунком.
2
Через 25 см від гумки закрийте для пройм з обох сторін у кожному 2-му ряду 1 * 2 і 2 * 1 петлі.
3
Через 42 см від гумки закрийте петлі для скосів плеча, середні 13 петель переведіть на шпильку або додаткову спицю.
4
Ліва поличка: на спиці № 4,5 наберіть 46 петель і в'яжіть основним візерунком. Починаючи з третього ряду для пройми, наберіть заново (шляхом набору повітряних петель) праворуч в кожному другому ряду два рази по одній і один раз по двадцять шість петель. Через 2 см від набору останніх петель для скоса горловини переведіть на шпильку з правого боку в кожному другому ряду три рази по шість і один раз по одній петлі.
5
Перейдіть на спиці і зв'яжіть планку гумкою 1 * 1. Переведіть всі крайні петлі на кругові спиці і залиште в'язання незакінченим.
6
Права поличка: в'яжіть симетрично.
7
Збирання і обробка: виконайте плечові і бокові шви. Всі відкладені петлі переведіть на спиці і зв'яжіть 4 ряди гумкою 1 * 1. Закрийте всі петлі трикотажним швом з виворітного боку виробу. По нижньому краю наберіть на кругові спиці петлі і зв'яжіть планку гумкою 1 * 1 для закріплення зав'язок. Останній ряд відверніть на виворітну сторону і прикріпіть кеттельним трикотажним швом.
8
Зав'язки: зв'яжіть 7 петель гумкою 1 * 1 зі знятими петлями. Кінці зав'язок прикріпіть з виворітного боку до нижніх країв поличок.
9
Готовий жилет виперіть в теплому мильному розчині і сушіть в розгорнутому вигляді.
Зверніть увагу
Виріб, пов'язане ажурним візерунком, не рекомендується поєднувати з допомогою гачка - шов виходить досить грубим. У цьому випадку деталі краще зшивати голкою за передні стінки крайніх петлею.
Корисна порада
В ажурних узорах накиди в виворітних рядах не перекручівать.Для в'язання ажурних візерунків краще використовувати пряжу без пуху і ворсу, інакше малюнок втратить чіткість.