Як зшити кофту летюча миша. викрійка кофти.

Цільнокроєна кофточка «летюча миша » практично не виходить з моди. Вона стильно виглядає з брюками і спідницею, її можна носити і з суворим костюмом. Настільки універсальний предмет гардероба можна зшити навіть без викрійки. Схожу одяг носили ще в середньовічній Японії, і шили її з цілого шматка тканини. Але якщо ви вперше взялися за такий шиття або збираєтеся шити з шовку, то викрійку краще побудуйте.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - міліметрівка;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - швейна машинка;
  • - голка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Зніміть мірки. Вам потрібно знати напівобхват грудей, довжину рукава від основи шиї до нижнього краю, полуобхват шиї, довжину вироби, довжину кокетки і полуобхват зап'ястя або тієї частини руки, де буде закінчуватися рукав. Полуобхват горловини розділіть ще на 2.
2
Покладіть лист міліметрівки вертикально. Поставте на перетині лівої білої кромки і однією з товстих ліній точку А. Відкладіть від неї вправо 1/2 Напівобхват горловини. Поставте крапку Б. Від неї вправо же відкладіть довжину рукава і позначте точку буквою В. Від точки В вниз відкладіть полуобхват зап'ястя. Це буде точка Г.
3
Від точки А вниз відкладіть довжину кокетки. Поставте крапку Д. Від неї відміряйте вправо напівобхват грудей. Ви отримаєте точку Е. З'єднайте точки Е і Г прямою лінією. Знайдіть її середину і поставте крапку О. Від неї відкладіть вгору перпендикуляр, відкладіть на ньому 15-17 см і позначте його як О1. Через точки Е, О1 і Г дугою, опукла частина якої спрямована вліво.
4
Виріз горловини на спинці буде трохи менше, ніж на поличці. Тому на викрійці зробіть креслення для спинки, а при розкрої розширте виріз на поличці на 2 см. Від точки А відкладіть вниз 4 см. Отриману точку з'єднайте з точкою Б дугою. Виріжте викрійку ..
5
Для пояса викроїте прямокутник, довжина якого дорівнює повного обхвату талії, плюс 2-3 см на вільне облягання, плюс припуски на шви. Обчисліть ширину, віднявши від загальної довжини кофтинки довжину кокетки. Помножте отриманий результат на 2 і додайте припуски.
6
Складіть тканину в 4 рази. Лінія середини полички (або спинки, кому як більше сподобається) повинна збігтися із згином по частковій. Залежно від варіанту викрійки лінію плеча або сумістите із згином по поперечної ниткою, або кроіте плече під кутом. Обведіть викрійку, залишивши невеликі припуски на шви.
7
Виріжте деталі. Їх має бути 2. Визначте, яка буде поличкою, а яка - спинкою. На поличці збільште на 2 см виріз горловини. Можна зробити по центру спинки розріз, щоб зручніше було обробляти Бейко горловину.
8
Складіть пояс навпіл по довжині лицьовою стороною назовні. Заутюжьте згин. Приміряйте пояс. Якщо потрібно, намітьте місця для бічних виточок. Це звичайно потрібно, якщо кокетка коротка. Застрочити виточки.
9
Обробіть горловину косою Бейко. Якщо ви робили розріз на спинці, застрочити його. Складіть деталі, поєднавши бічні зрізи. Змітайте поличку зі спинкою і сострочіть.
10
Прострочіть кокетку по низу великими стібками або прошийте вручну швом «вперед голку». У другому випадку необхідно робити стібки дрібніші. Присборить кокетку. Приметайте до неї пояс, рівномірно розподіляючи складки. Прітачать пояс.
11
Обробіть низ рукавів. Якщо вони досить довгі, їх досить просто підшити, підігнувши 2 рази на виворітну сторону. Буває, що тканина вузька, а рукав хочеться зробити довшим. Викроїте і пришити манжети потрібної довжини.
Зверніть увагу
Варіанти горловини можуть бути різними. Останнім часом став популярним великий виріз, коли при русі кофточка зісковзує і оголюється плече. В цьому випадку потрібно просто підрізати виріз до потрібного розміру. Але будьте обережні, він не повинен бути надто великим.
Корисна порада
Викрійку можна побудувати і трохи інакше. Від точки А відкладіть вправо половину Напівобхват горловини плюс довжину рукава, плюс ще 4-5 см. До цієї точки проведіть вниз перпендикуляр на 5 см. Поставте крапку Б і з'єднайте її з точкою основи шиї. Дуже добре виглядає на такий блузці комір-хомут. Виріз в цьому випадку теж досить великий. Викроїте прямокутник шириною 14-20 см з тієї ж тканини. Його довжина дорівнює довжині вирізу, але може бути і трохи більше. Складіть комір вдвічі по довжині. Заутюжьте згин по лицьовій стороні. Виверніть його навиворіт. Поєднайте короткі зрізи і стачайте шов. Поєднайте один з довгих зрізів з вирізом горловини, склавши деталі лицьовими сторонами, приметайте і прітачать. Другий зріз, який опинився тепер з виворітного боку, підігніть двічі і теж пристрочите, намагаючись потрапити у вже наявний шов. Оригінальну «кажана» можна зшити з кількох однакових строкатих хусток. Знадобиться 4 невеликих хустки на кокетку і 1 такий же - на пояс і комір. Хустки складіть попарно лицьовими сторонами один до одного, обведіть викрійку і виріжте деталі. Хустку, призначений для пояса, складіть навпіл і розріжте. Смужки стачайте. Складіть прямокутник удвічі. Далі шийте кофточку так само, як описано.
Зшити кофту самому не дуже складно, але для цього вам знадобиться час і терпіння. Зате потім ви зможете похвалитися річчю, якої більше ні в кого немає.
Інструкція
1
Спочатку потрібно зробити викрійку. Зазвичай беруть вподобану модель з журналу або інтернету. Якщо ж у вашому гардеробі є щось схоже, що добре на вас сидить, то можна взяти за основу цю річ. Якщо ви взяли викрійку з журналу, то перенесіть її на кальку. Там де модель виходить за розмір аркуша, подколіте або приклейте скотчем ще папір.
2
Акуратно виріжте вийшла викрійку прямо по контуру. Якщо ви взяли за основу якусь річ зі свого гардероба, то розкладіть і розправте її на кальці, обведіть по контуру. Вийшла викрійку виріжте.
3
Тепер потрібно розкроїти кофту . Розкладіть тканину на великому столі або на підлозі. При розкроюванні симетричних деталей складіть тканину навпіл особою всередину. Розкладіть по викрійці всі деталі. Між ними має бути відстань на припуски на шви, часто воно буває близько 0,5-1 см. При розкроюванні слід враховувати рисунок матеріалу.
4
Якщо у вас є мілкий контрастного кольору, то можна їм обвести контури викрійки. Дивіться, щоб вони були скрізь. Так само нанести контури можна за допомогою шпильок для шиття або прокладаючи сильця. Для силець вам знадобляться нитки контрастного кольору. Великими стібками прошийте краю викрійки. Нитка при цьому повинна лежати не щільно, кожен стібок повинен бути як невелика петля.
5
Після того як контур викрійки завдано на тканину її потрібно вирізати. Залишайте при цьому припуски на шви з усіх боків. Виточки вирізати не потрібно, але вони теж повинні бути нанесені на матеріал. Якщо ви прокладали сильця, то після вирізання деталі розведіть її половинки, наскільки це дозволяють вільні стежки, і розріжте їх посередині з лицьового боку тканини. В результаті у вас вийде контур, нанесений розрізаними петлями.
6
Розкроєні деталі потрібно змітати. Складайте їх лицьовою стороною всередину і сколюють шпильками для шиття або Наживляємо великими стібками по лініях викрійки, які ви нанесли.
7
Поміряйте те, що у вас вийшло. Якщо щось десь погано сидить, то розпоріть це місце і змітайте вже з корективами.
8
Після того як ви будете задоволені посадкою вироби на фігуру, його можна сострачівать на швейній машинці. Сострачівайте все по тим же контурами, за якими річ вже сметана.