Як розвинути творчі здібності.

Звичайно, краще народитися творчою особистістю, але якщо настільки крупно не повезло, відшукати у себе певні можливості і потенціал можна і дотягнути їх до необхідного рівня. Розвиток творчих здібностей це в першу чергу розвиток всебічного сприйняття навколишнього світу і можливості його трансформації. А це в свою чергу - динамічне розкручування власного потенціалу. Простіше кажучи, вміння побачити в хмарному згустку політ дивиною птиці, а завтра створити нову модель дельтаплана.
Інструкція
1
Людина, наділена творчим мисленням, вміє: - бачити проблеми зі всіх сторін-генерувати масу ідей- отримувати оригінальні результати-наділяти новими визначеннями відомі поняття-змінювати звичне
2
Творчі здібності добре проявляються при розкріпаченні і розслабленні, тобто на основі привнесення якостей спокою в активність. Звичайно, це не означає, що лежання на дивані в сімейної «уніформі» в Кісєльному стані і попеременное перевертання з боку на бік, як перехід в активність, дозволить осяятися ідеєю фотонного двигуна. Але відсутність стресових ситуацій, чужого тиску, свободи в діях, безумовно, підвищують рівень креативності та сприяють творчості. Так що для початку процесу необхідна позитивна середу.
3
ПланЛюбое дія, в тому числі і творчий процес необхідно систематизувати, підпорядкувати певним алгоритмом. Інакше нестримне творчість, вибившись з-під контролю, перестане відповідати очікуванням і може навіть зашкодити создателю.Імея перед собою певне завдання, необхідно спробувати підійти до її вирішення нестандартно і дотримуючись етапність, характерну для будь-якого творчого підходу. Підготовка. На цьому етапі формулюється задача, виписуються шляхи її можливого рішення Інкубація - характерна частина саме творчого підходу, тимчасове видалення від завдання, як би погляд з сторониОзареніе - довгоочікуваний етап появи інтуїтивного решеніяПроверка - випробування власним і громадським ставленням до результатуІ якщо все пройшло вдало, наступний щабель на шляху до повного розкриття творчого потенціалу подолана.
Корисна порада
Оскільки за креативність і творче мислення у більшості людей відповідає права півкуля, то і в процесі роботи над розвитком власних творчих здібностей можливе допомагати собі нескладними прийомами по його активації. Вправи по візуалізації, змінному диханню, гру в "асоціації" покращать і прискорять результат.