Як в'язати лицьову петлю спицями.

Основу в'язаних полотен в більшості випадків складають два типи петель - це виворітні і лицьові. З них комбінуються безліч складних і красивих візерунків для в'язання на спицях. Кожна починаюча рукодільниця в першу чергу вчиться в'язати лицьові петлі.
Вам знадобиться
  • пряжа, спиці
Інструкція
1
Перед початком роботи виберете пряжу і спиці, які можуть бути виготовлені з пластмаси, дерева або металу. Їх кінці не повинні бути занадто гострими (інакше вони будуть травмувати пальці, і рвати нитку) або занадто тупими (це ускладнить роботу). Діаметр спиць повинен відповідати обраній пряжі, точніше бути в два рази товще.
2
Далі наберіть на спиці петлі початкового ряду. Існує безліч методів набору, які різняться між собою за результатами (виходить різний вид краю), по щільності і еластичності нижньої частини виробу. Можете спробувати кілька варіантів і вибрати для початку один прийнятний для вас. Але не зациклюйтеся на одному методі, познайомтеся і з іншими. Це може стати в нагоді для майбутнього, коли почнете створювати власні моделі. Тоді зможете підібрати варіант набору початкового ряду найбільш підходящий для кожної вашої роботи.
3
Після того як набрали потрібну кількість петель, переходите безпосередньо до в'язання лицьових петель. Вони бувають двох типів: в'язані за передні нитки і за задні. Але при будь-якому способі робоча нитка повинна залишатися позаду. Для цього посуньте набрані петлі до кінця спиці, але так щоб вони не зісковзнули. Візьміть в праву руку вільну від пряжі спицю, а в ліву - спицю з петлями. При вив'язування лицьових петель за задню нитку, кінчик правої спиці вставте в петлю, зверху справа наліво (фото 1), захопіть робочу нитку і протягніть її. Новоутворена петелька залишається на правій спиці, яку ви акуратно відсуньте від лівої, і зніміть з неї вже Провязав петлю. Для вив'язування лицьових петель за передню нитку зробіть наступне - в петлю на лівій спиці введіть кінець правої знизу зліва направо (фото 2), захопіть нитку з вказівного пальця, протягнете її через петельку. Зніміть Провязав петлю і продовжуйте роботу до кінця ряду. Тепер перекладіть спицю з петлями з правої руки в ліву і починайте в'язати наступний ряд.
Корисна порада
Візьміть товсту шерсть, тоді зручніше буде работать.Лучше брати дерев'яні спиці великого діаметра, так як вони менш слизькі (петлі будуть менше губитися), а велика товщина спиць дозволить добре бачити роботу.