Як навчитися в'язати мушки.

Мушки - це те без чого неможлива повноцінна риболовля. Деякі рибалки воліють купувати готові в магазині, а інші виготовляють їх самі. Причому визнають, що навчитися в'язати мушки по силам будь-якій людині, навіть чоловікові. Тим більше що заняття це більш ніж захоплююче.
Вам знадобиться
  • тиски;
  • зажим;
  • ножницы;
  • нитки;
  • игла;
  • пинцет;
  • мех, шерсть, волосся, пір'я;
  • клей;
  • віск;
  • гачки
Інструкція
1
Перед початком в'язання визначитеся з тим, яку саме рибу ви будете ловити. Від цього безпосередньо залежить технологія виготовлення мушки. Після того як ви всі вирішили, можна приступати до роботи. В'язати починайте безпосередньо з тіла вироби. Виробляється воно допомогою накручування матеріалу на гачок. Пам'ятайте, що основна частина мушки обов'язково повинна бути конусоподібної, тому приділіть особливу увагу намотуванні по центру підстави вироби. Виконуючи в'язання тіла мушки, пам'ятайте, що воно по довжині не може перевищувати довжину гачка. Залишайте місце для ніжок, крилець і голови. Для цього необхідно від колечка гачка зробити відступ, рівний приблизно 3 мм. Якщо ви в'яжете тіло з вовни або пір'я, то обмотку необхідно закріпити, обробивши її лаком.
2
При в'язанні враховуйте той факт, що всі витки повинні бути зроблені дуже точними рухами і щільно прилягати одне до одного. Якщо ви хочете зробити мушку з щетинками, то їх потрібно спочатку зробити окремо і вже тільки потім приєднувати до загального виробу. Щетинки додаються до гачка наступним чином: прив'яжіть їх спеціальною в'язальної ниткою до гачка. Можна зробити це під час намотування останнього шару обмотки. Пам'ятайте, що лежати щетинки повинні обов'язково під прямим кутом до тіла мушки.
3
Клаптики вовни приєднуються до загального тілу за тією ж схемою, що і щетинки. Єдине, що необхідно пам'ятати при виконанні цього виду робіт, - це те, що кожна окрема частина, будь то щетина, шерсть або обмотка, обов'язково кріпиться до гачка самостійно. А для її закріплення необхідно обмотати її додатково декількома оборотами нитки і врешті зав'язати на вузлик.
4
Ніжки для мушки в'яжуться з пір'я, також з використанням гачка. Підбирати його потрібно, виходячи з товщини вихідного матеріалу. Для початку роботи поставте перо однією стороною до тіла гачка. Вихідний матеріал, тобто власне перо, тримайте весь час натягнутим. Від кількості ніжок залежить кількість оборотів пера навколо гачка. Закріпіть вийшов результат в'язальної ниткою, укладаючи її дуже щільно біля основи ніжки.
5
Тепер можна переходити до виготовлення крилець. І нехтувати ними не можна, бо вже давно доведено, що риба приймають штучну мушку за справжню виключно через крилець. Їх можна зробити або 2, або 4 (парні). При виготовленні крилець потрібно враховувати кілька правил. Матеріал обов'язково повинен бути легким. Величина їх дорівнює приблизно 3/4 від загальної довжини виробу. Крильця повинні бути злегка піднятими. Щоб цього досягти, потрібно намотувати їх, прокручуючи нитка вісімкою. Якщо ви хочете зробити своїй мушці парні крильця, то в'язати їх спочатку потрібно як одинарні, а після з'єднати.
6
Всі елементи приєднуються до основного тілу методом прімативанія і закріплюються вузликами. Для більш стійкого результату мушку в цілому можна обробити лаком або воском.