Як зшити дитячі речі.

Якщо ви вирішили навчитися шити речі для своєї дитини і готові спробувати, то можна скористатися готовими викрійками спеціальних журналів для шиття. В них дано докладні коментарі, що і як потрібно зробити, щоб і перший ваш досвід по шиттю одягу для малюка став вдалим.
Вам знадобиться
  • швейні приналежності, журнал з готовими викрійками
Інструкція
1
Не вибирайте занадто складну модель, якщо ви шиєте в перший раз. Правильно зніміть мірки з вашої дитини. Якими б готовими викрійками ви не скористалися, мірки вашого малюка необхідно знати точно. В дитячих речах використовується мірка зросту й обхвату грудей. Щоб точно зняти ці показання, потрібно вимірювати зріст вашої дитини від верхівки до п'ят. Обхват грудей вимірюється на нижню білизну, при цьому вимірювальна стрічка повинна щільно прилягати, але так, щоб дитина вільно дихав.
2
При порівнюванні отриманих мірок з розмірами сподобалася моделі, вибирайте максимально відповідний розмір. Не покладайтеся на ті розміри, за якими ви орієнтуєтеся, купуючи дитячі речі . Вони можуть різнитися. Як правило, розміри готових викрійок включають припуски на вільне облягання, і немає особливої необхідності виміряти всі деталі вироби.
3
Вибирайте тканину і фурнітуру максимально точно, слідуючи вказівкам в рекомендаціях. Справа в тому, що всі властивості тканини враховуються в викройках і при подальшому розкрої, і при способах обробки виробу. Наприклад, розтяжні і тонкі тканини кроятся і обробляються по-різному. При цьому гудзики, блискавки і заклепки повинні відповідати щільності і фактурі матеріалу.
4
Точно розрахуйте витрата тканини. Зазвичай в готових викройках передбачається витрата тканини тільки для запропонованої моделі. Якщо ви знайшли підходящу тканину, але у неї інша ширина або малюнок, скористатися запропонованим планом розкладки у вас не вийде. Тоді необхідно самостійно зробити розрахунок тканини. Можна скористатися наступним радою: візьміть і складіть простирадло на ширину підібраною вами тканини. Не забудьте врахувати напрям часткової нитки. Потім розташуйте на ній всі деталі викрійки і виміряйте, яка кількість тканини вам знадобитися.
5
Не поспішайте при знятті деталей вироби з аркуша викрійок. Уважно прочитайте інструкції і, найголовніше, не забудьте перенести все мітки і додаткові позначення для кожної деталі моделі. Згодом відсутність будь -або мітки може привести до неправильно виконаної операції.
6
Зверніть увагу на припуски для швів при розкрої. Уважно перевірте їх перед початком крою. Пам'ятайте, що припуски на шви в журналах можуть розрізнятися. Але є загальне правило: 1,5 - 2см припуски плечових і бічних швів, на шов по талії, середній шов і поздовжні шви рукавів. Припуск в 1 см передбачають пройми, оката рукавів, горловина, деталі коміра, лінії приточування подборта і обтачки, а також інші зрізи, що вимагають чистої виточки. На подгибку необхідно залишати 2-5см.
7
Сшейте всі деталі вашого виробу відповідно до покроковими інструкціями. Скористайтеся додатковою інформацією, якщо ви хочете що-небудь уточнити з приводу видів обробки швів і допоміжних матеріалів.
Корисна порада
Викрійку сподобалася моделі з тканини в клітку краще перевести на прозорий папір. При розкрої буде чітко видно становище клітин на окремих деталях і допоможе симетрично розкроїти тканину.