Як знайти лінійну функцію.

Якщо ви не можете знайти лінійну функцію , а точніше розпізнати її серед багатьох, то не переживайте. Важкого в цьому нічого немає. Всього лише пару простих правил, і ви будете завжди відрізняти функції один від одного.
Інструкція
1
Лінійна функція є самою просто з основних шкільних функцій. Якщо ви тільки почали вивчати їх, то, безсумнівно, у вас можуть виникнути деякі труднощі з розпізнавання. Вчителі часто вважають, що діти легко і швидко засвоюють матеріал. Але буває, що пропустиш всього лише одне заняття, а вже матеріал став більш складні і незрозумілим, і самому його не розбереш. Тому першою справою вам потрібно почати з визначення, в якому говориться, що лінійною функцією називається функція виду f (x) = ax + b. Тобто вам необхідно запам'ятати загальний вигляд, за допомогою якого ви зможете знаходити подібні і визначати, що дані функції лінійні.
2
Якщо загальний вигляд не допомагає, і ви все одно неможливо розшукайте лінійну функцію , то вам допоможе графік. По точках побудуйте креслення (можна навіть схематичний). Запам'ятайте одну важливу річ: у лінійної функції графік завжди пряма. Тому, зробивши малюнок, ви відразу ж побачите, лінійна вона у вас або ні.
3
У випадку, якщо графік не вдається побудувати, є ще один спосіб розпізнавання, який є одним з найбільш простих. Запам'ятайте раз і назавжди, що лінійна функція має ступінь не вище другого, тобто квадратична функція ніяк не може бути лінійною, також як і кубічна, і функція четвертої, п'ятої ступенів і так далі. Навіть якщо функція дорівнює числу і в лівій частині не містить х, то все одно вона буде лінійною.
Зверніть увагу
У лінійної функції абсолютно завжди, без винятків ступінь тільки перша, або нульова.
Корисна порада
Спочатку спробуйте привести функцію до загального вигляду і подивитися, підходь вона. Якщо ні, то побудуйте графік, лінійна функція на малюнку - пряма. Для побудови використовуйте дві-три точки.