Як зшити простий сарафан. Сарафан своїми руками.

Сучасна мода дозволяє розглядати сарафан не тільки як предмет літнього одягу. Залежно від фактури тканини і фасону, сарафан и можна носити в будь-який час року в поєднанні з різними предметами одягу (футболками, водолазками, легінсами, джинсами і т.д.). Чим простіше фасон сарафан а, тим більше можливості для поєднання з додатковими предметами гардеробу і аксесуарами.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - клейовий флізелін;
  • - ножиці;
  • - нитки в тон;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Викрійку для сарафан а краще зробити на папері. Це дозволить підкоригувати викрійку ще до викроювання безпосередньо на ткані.Для побудови викрійки за допомогою сантиметрової стрічки виміряйте наступні розміри: обхват грудей, бажану довжину виробу. Обхват грудей вимірюйте таким чином: прикладіть сантиметрову стрічку з-під однієї руки через спину по лопатках під другу руку і далі через самі виступаючі точки грудей до початку мірної стрічки. Стрічка повинна прилягати щільно, але не стягувати. Довжину сарафан а виміряйте з під руки і по боку до бажаного результату.
2
Для вибудовування викрійки креслите на аркуші паперу (ватмані, газеті і т.д.) прямокутник. Ширина прямокутника дорівнює 1/4 бажаної ширини сарафан а по нижньому краю, а висота - це довжина цього сарафан а.Чертіте викрійку відповідно до ілюстрації, враховуючи розміри обхвату грудей (для викрійки беріть 1/4 обхвату грудей) і довжину ізделія.Обтачкі і лямки сарафан а викроювати окремо.
3
Після попередньої примірки на себе деталі викрійки і, при необхідності, її коригування, викладайте викрійку на складену вдвічі з урахуванням часткової нитки тканина. Повинно вийде 2 деталі із згином. Обтачки і лямки викрийте окремо так само з урахуванням часткової нитки. Для пройми сарафан а робіть 2 обтачки із згином, для обробки горловини так же 2 деталі обтачки із згином. Лямки сарафан а викрийте в кількості чотирьох дзеркально відображених деталей.
4
Якщо за задумом на сарафан е є кишеня, то попередньо пришийте його на переднє полотнище сарафан а. Викроєні з тканини деталі сарафан а складіть лицьовими сторонами один до одного і прошийте по бічних швах. Якщо краї тканини схильні осипання, то бічні шви необхідно обробити. Прошиті шви пропрасуйте праскою. Далі складіть до виворітного стороні полотнища сарафан а обтачки пройми лицьовою стороною. Прошийте на машинці верхні шви. Виверніть обтачки на лицьову сторону сарафан а. Підігніть нижній край обтачки і пришити її по нижньому краю до полотнища сарафан а. Таким чином, всі шви повинні опинитися всередині, між обтачкой і полотнищем. Аналогічно пришийте обтачки горловини.
5
Щоб лямки сарафан а тримали форму, зміцните їх клейовим флізеліном. Складіть лицьовими сторонами підготовлені деталі лямок один до одного і пришити в край на машинці. Потім виверніть на праву сторону і пропрасуйте праскою. Готові лямки пришити до відповідних місць сарафан а чи закріпіть їх за допомогою декоративних гудзиків.
6
Низ сарафан а прошийте швом вподгібку або обробіть обтачкой.