Як прикріпити стінові панелі.

Для оздоблення стін панелями не потрібно особливої підготовки поверхонь. Можна створити декор будь-якій поверхні за допомогою стінових панелей, будь то стіна, стеля або двері. Використовують стінові панелі найчастіше для обробки ванної кімнати та кухні.
Вам знадобиться
  • - стінові панелі;
  • - молоток;
  • - цвяхи;
  • - мастика;
  • - клей типу «рідкі цвяхи »;
  • - клейовий пістолет;
  • - ножівка з частим зубом;
  • - будівельний рівень або висок.
Інструкція
1
Якщо панелі , якими ви збираєтеся обшивати кімнату, мають непостійний малюнок, то їх необхідно розставити по стінах. Тепер міняйте панелі місцями, для того, щоб додати стінам найбільш цікавий вигляд. Ображати кожну з панелей так, щоб висота була на 0,6 см менше відстані від підлоги до стелі.
2
За допомогою схилу або рівня добийтеся точної вертикальної постановки панелі в кутку, з якого почнете обшивати кімнату. При установці ПВХ панелей, використовуйте спеціальні кути, які полегшують їх монтаж. Перш ніж обрізати панелі , перевірте всі вимірювання двічі. Для розпилювання дерев'яних панелей використовуйте дрібнозуба фрезу, ножівку або дискову пилу.
3
Не завжди кути в приміщеннях рівні й вертикальні. У таких випадках край панелі доводиться підганяти до кута, домагаючись її повної відповідності всім кутовим нерівностях. Для цього панель відсуньте на кілька сантиметрів від кута і зафіксуйте. Використовуючи рівень, добийтеся вертикальності панелі . Ніжку з голкою циркуля встановіть у верхній частині кута, а з графітом - на панелі . Проведіть циркулем від стелі до підлоги уздовж кута. Ображати лучкової пилкою по намальованій лінії.
4
Тепер приклейте або прибийте панель до стіни і продовжуйте прикріплювати інші. Якщо панелі виконані з дерева, не приєднуйте їх занадто щільно одна до іншої. Залишайте відстань в 2-3 мм.
5
Якщо ви кріпите панелі на цвяхи, то бойок у молотка необхідно обгорнути ганчіркою, щоб уникнути пошкодження поверхні панелей. Використовуйте цвяхи призначені спеціально для кріплення стінових панелей. Прикріплюючи дерев'яні панелі , візьміть цвяхи для фінішного виду обробки (2,5 см). Якщо стіна стара, то краще підійдуть подовжені цвяхи (3 - 5 см), так ви досягнете обрешетіни.
6
Крок для прибивання цвяхів - 20 - 30 см по всій довжині вертикалі. Кожну панель прибивайте, починаючи з одного краю і рухаючись до іншого. Але, у жодному разі, не забивайте цвяхи відразу на протилежних кінцях панелі , продовжуючи потім прикріплення у напрямку до центру. Використовуйте добойник для «утоплення» капелюшки цвяха на кілька міліметрів. Місця вбивання цвяхів замаскуйте мастикою, відповідної за кольором або використовуйте декоративні цвяхи.
7
Якщо ви прикріплюєте панелі на клей, то по всій довжині на однакові проміжки наносите його смугами довжиною 8 см. Краще робити це за допомогою клейового пістолета. По краях клей наносите зигзагом. Важку панель попередньо зміцните цвяхами кроком в 40 см по довжині напрямних.