Як множити і ділити дроби.

Дріб в математичних науках являє собою число, яке складається з єдиної або декількох частин одиниці, які, в свою чергу, називаються частками. Кількість часток, на які була розділена одиниця, являє собою знаменник дробу ; кількість взятих часткою являє собою чисельник дробу .
Вам знадобиться
  • - знання таблиці множення або калькулятор;
  • - папір;
  • - ручка.
Інструкція
1
Щоб перемножити дріб і натуральне число, помножте чисельник множимо вами дробу на це число, а знаменник дробу залиште без змін. Чисельником дробу називається ділене, або та її частина, яка знаходиться над горизонтальною або косою рисою, яка означає знак ділення при записі дробу . Знаменником дробу називається дільник, або та її частина, яка знаходиться під горизонтальною або косою рисою.
2
Щоб перемножити змішану дріб і натуральне число, помножте цілу частину цієї дробу , а також її чисельник, на це число, а знаменник множать дробу залиште незмінним. Дріб є змішаною, якщо вона записана у вигляді правильної дробу і цілого числа, і при цьому вона розуміється як сума дробу і цілого числа.
3
Щоб помножити одну дріб на іншу, спочатку помножте чисельник першого дробу на чисельник другого дробу , потім помножте знаменник першої дробу на знаменник другий дробу . Перше знайдене твір запишіть як чисельник дробу , що представляє собою шуканий результат твори, а другий знайдене твір запишіть як знаменник тієї ж дробу .
4
Щоб справити перемножування змішаних дробів, запишіть кожну змішану дріб у вигляді неправильної дробу , а потім застосуйте правило перемноження дробів. Правильною є та дріб, в якій чисельник за модулем менше знаменника по модулю. Якщо дріб не підходить під це визначення, то вона є неправильною. Для того щоб перейти від змішаної дробу до неправильної, помножте цілу частину цієї дробу на знаменник, а потім додайте до одержали твору чисельник. Кінцеву суму запишіть як чисельник отриманої неправильної дробу , а знаменник залиште незмінним.
5
Щоб зробити розподіл однієї дробу на іншу, помножте перший дріб на дріб, зворотний другий. Для отримання зворотного дробу поміняйте місцями чисельник і знаменник.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що ділити на нуль не можна, так як виникає математична невизначеність.
Корисна порада
Скорочуйте дроби до найменшого значення - це спростить обчислення.