Як почистити ковзани.

Катання на льодових ковзанах - один з найбільш цікавих зимових розваг. Ваші улюблені ковзани будуть вас радувати довгий час, якщо за ними своєчасно і правильно доглядати. Як і будь-яке взуття, вони вимагають індивідуального підходу і певних умов зберігання.
Вам знадобиться
  • Ковзани, чохли для лез, солідол
Інструкція
1
З'ясуйте все, що стосується матеріалів, з яких зроблені ваші ковзани . Черевики ковзанів можуть виконуватися з натуральної шкіри, штучної шкіри, пластикових та інших матеріалів. Леза же можуть поєднувати в собі різні металеві сплави.
2
Для чистки черевика використовуйте відповідні матеріалами кошти. Ніколи не сушіть ковзани прямо на батареї або над відкритим вогнем. Сушіть черевики, дотримуючись рекомендацій по догляду за звичайною взуттям. Виберіть для цього тепле місце, набийте черевики папером, яка вбирає вологу, міняйте її в міру необхідності. Користуйтеся спеціальними вологовідштовхувальними кремами і просоченнями.
3
Використовуйте спеціальні чохли для черевиків. Вони захищають від зовнішніх пошкоджень і закривають шнурівку, що гарантує безпеку при катанні. Крім того, їх використовують для утеплення черевик.
4
З особливою ретельністю стежте за станом лез ваших ковзанів. Вони повинні бути заточені, без «задирок». В зимовий період, коли ви часто катаєтеся на ковзанах, користуйтеся жорсткими чохлами поза зоною ковзанки. Їх можна придбати в будь-якому спортивному магазині. До речі кажучи, чохли бувають ще й тканинні, і дерев'яні. Одягнені на ковзани відразу після катання, тканинні чохли оберігають леза ковзанів від вологи, поки ви несете їх з катка додому.
5
Обов'язково протирайте насухо леза ваших ковзанів! Чи не кладіть їх відразу в пакет або коробку, дайте їм висохнути. Негайно видаліть сліди іржі солідолом, якщо ви їх виявили. Змащуйте леза ваших ковзанів приблизно раз на тиждень, щоб виключити її виникнення.
6
Якщо ви довго не користуєтеся ковзанами або вирішили прибрати їх на сезонне зберігання, обов'язково змастіть леза солідолом (тавотом) або машинним маслом, а черевики - відповідним кремом. Загорніть кожен коник в тканину і акуратно зберігайте їх у місці з хорошою циркуляцією повітря.