Як винести з-під знака кореня. Як винести значення з під кореня.

Знаком кореня в математичних науках називається умовне позначення для коренів. Число, що знаходиться під знаком кореня , називається подкоренное виразом. За відсутності показника ступеня корінь є квадратним, в іншому випадку цифра вказує показник ступеня.
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - папір;
  • - таблиці логарифмічних коренів.
Інструкція
1
Для того щоб винести з-під знака кореня , уявіть і запишіть подкоренное вираз як добуток таких множників, щоб з одного можна було легко витягти арифметичний корінь. Арифметичним коренем довільного ступеня з числа a є таке число b, при зведенні якого в цю довільну ступінь воно дасть в результаті число a. Під час виконання цього кроку подкоренное вираз, вже складається з співмножників, а не з одного числа, все ще перебуває і записується під знаком кореня .
2
Використовуйте наступне властивість арифметичного кореня : для вилучення арифметичного кореня з твору необхідно витягти корінь з кожного його сомножителя окремо. За допомогою застосування цієї властивості в цьому кроці ви отримаєте замість твори співмножників під одним знаком кореня два різних кореня з двома подкоренное вираз.
3
Витягніть корінь одержані підкореневих виразів окремо там, де це можливо. Витяг кореня є алгебраїчне дію, зворотне зведення в ступінь. Витяг кореня довільного ступеня з числа означає знайти таке число, яке при зведенні його в цю довільну ступінь дасть в результаті дане число. Якщо витяг кореня призвести не можна, залиште подкоренное вираз під знаком кореня так, як воно є. У результаті проведення перерахованих дій ви справите винесення з-під знака кореня .
Зверніть увагу
Будьте уважні при записі подкоренного вираження у вигляді співмножників - помилка на цьому етапі призведе до неправильних результатів.
Корисна порада
При витяганні коренів зручно користуватися спеціальними таблицями або таблицями логарифмічних коренів - цим ви значно скоротите час на знаходження правильного рішення.