Як посадити подаровану троянду. Як посадити троянду держаком.

Часом так хочеться, щоб подаровані троянди радували як можна довше, особливо якщо вони від коханої людини. Але рано чи пізно букет доводиться викидати. Можна спробувати посадити подаровану троянду . Зробити це не так складно, як здається. Необхідно просто нарізати і укоренити живці вподобаних троянд.
Вам знадобиться
  • -Гострі ніж;
  • -зеленка;
  • -препарат «Корневин»;
  • -почвогрунт для троянд;
  • - пісок;
  • -цветочний горщик;
  • -пластикова пляшка.
Інструкція
1
Наріжте троянди на черешки. Їх довжина повинна бути 12-15 сантиметрів, на них обов'язково повинно знаходитися 2-3 качана. На живці беріть середню частину стебла. Нижній зріз робіть під кутом в 45 градусів, а верхній - під прямим кутом, на 0,5 сантиметра вище нирки. Для вкорінення краще брати троянди, які простояли у вазі не більше чотирьох діб.
2
Подрежьте шипи і укоротите листя.
3
Припечіть верхній зріз живця зеленкою, а нижній занурте в препарат «Корневин».
4
Насипте в квітковий горщик почвогрунт, зверху посипте піском, шар якого повинен становити не менше трьох сантиметрів. Для троянд, які ростуть в горщиках, грунт повинен бути особливо поживним. Якщо ви не знайшли в продажу спеціальний почвогрунт для троянд, спробуйте зробити його самі. Для цього змішайте дві частини перегною з двома частинами піску і глини, додайте трохи сухого пташиного посліду.
5
Посадіть живці в грунт. Занадто заглиблювати їх не варто.
6
Полийте посаджені черешки і накрийте їх пластиковою пляшкою, попередньо зрізавши у неї дно. Надалі «зелених вихованців» слід поливати через горлечко пляшки. Для обприскування й поливу краще використовувати фільтровану воду кімнатної температури. Під час вкорінення грунт завжди повинна бути вологою, але не мокрою. При утворенні конденсату живці можна провітрити, знявши пляшку на 5 хвилин. Періодично обприскуйте саджанці слабким розчином препаратів «Епін» або «Циркон». Вони допоможуть черешкам пережити стрес і дати коріння.
Зверніть увагу
Чи не кожну троянду можна укоренити. Складно піддаються укоріненню троянди голландської селекціі.Срези необхідно робити тільки гострим ножем, інакше в черешку може з'явитися гниль і він погібнет.Укорененіе троянд можна проводити цілий рік.
Корисна порада
Укореняти троянди необхідно при температурі 25 градусів, в осіннє-зимовий період черешки потрібно ще й ставити під лампи денного світла. Якщо на троянді в процесі вкорінення з'являться бутони, їх обов'язково потрібно зірвати. Нехай рослина всю свою силу витрачає на ріст куща і вкорінення. На вкорінення живців троянди потрібно місяць. Весь цей час їх потрібно постійно обприскувати і тримати в теплі.