Як ловити на макуху. макуха своїми руками.

Для лову сазана і коропа існує одна з найдавніших рибальських снастей, іменованої «макуха», «макушатнік» або «китайка». Макуха є до того ж і самій добутливою спортивної снастю при лові сазана і коропа. На макуху наші батьки, діди і прадіди ловили пудових, а іноді й двопудових сазанів.
Інструкція
1
За минулі кілька сотень років ця снасть і спосіб лову не зазнали жодних змін, що говорить про геніальність конструкторської думки її винахідника. І в наш просунутий ХХI век сазана і коропа ловлять на древню як світ « макуху », продовжуючи тим самим рибальські традиції своїх попередників.
2
На зорі минулого століття, коли рибальські гачки були рідкістю в побуті рибалок, російські мужики примудрялися ловити сазанів цілком обходячись без допомоги гачка. На просмолену шовкову нитку або мотузку прикріплювали аналогічний поводок, на якому розташовувалася невелика кістяна гудзик. Ця гудзик і заміняла рибалці гачок. На примітивною волосіні розміщувалося грузило, за яким була петля, де і кріпилися поводок з ґудзиком і насадка. В якості насадки використовували «макухи» - пресований лляний, соняшниковий або конопляний макуха. За допомогою запареного хліба або глини «макуха» кріпилася до гудзика.
3
Закинувши ввечері свою простеньку снасть в місце годівлі сазана і ретельно закріпивши її на березі, рибалка повертався додому. Підійшовши до наживки, риба починала обсмоктувати кубик макухи. Ґудзик аніскільки не насторожувала її, і та потрапляла в сазанами рот. Після виявлення нестравною їжі, риба виштовхувала гудзик струмом води через зябра і опинялася на своєрідному кукане, надійно утримуючи її там. Вранці удачливий рибалка перевіряв свою « макуху » і витягав неабияк втомленого від спроб звільнитися противника на берег. Рибаку залишалося тільки «перезарядити» макуху і, закинувши її в річку, відправитися у своїх справах.
4
Щоб уникнути помилок, що здійснюються при лові сазанів на цю древню снасть, потрібно знати маленьку хитрість. Не слід поміщати в шматочки макухи гачки, як робить більшість сучасних рибалок. Краще зробити ножем по кутах макухи чотири виїмки, злегка перевищують розмір гачків. Потім промазати виїмки глиною і розмістити гачок. Після цього потрібно знову нанести тонкий шар глини, укласти акуратною вісімкою поводок, і додати ще один шар глини. Так ви повністю замаскуєте від обережної риби гачки з поводками, не заважаючи їй обсмоктувати макуха.
Окунь - це одна з найбільш поширених річкових риб, яка мешкає навіть в заплаві деяких річок з солонуватою водою. Ловити окуня можна весь рік, як на глибині, так і на мілинах. Ця риба є хижою і успішно вистачає живців і болісно нарівні із звичайним хробаком. Для лову окуня існують різні способи.
Вам знадобиться
  • - вудилище
  • - волосінь
  • - котушка
  • - гачки
  • - грузило
  • - човен
  • - приманка
Інструкція
1
Для лову за допомогою вудки поплавця візьміть довге телескопічне вудилище з котушкою. Лісочку вибирайте товщиною в 0,25-3 мм, пустите жилку тонше на поводок. Гачок повинен використовуватися №5-10, гострий і з прямим загином. Бажано взяти циліндричний поплавок.
2
Окуня ловите на поплавок з човна або з берега. Якщо рибалка відбувається з човна, буде зручним вудилище до 4 м в довжину. Найбільш вдалим часом для лову риби за допомогою вудки поплавця вважається період з весни і до середини літа. Для приманки використовуються черв'як, опариш, ручейник та інші наживки, у яких тварина походження. Також може бути використана дрібна рибка, насаджена на гачок за губу або спинку.
3
З другої половини річного періоду можете ловити окуня на закріплену на спінінгу донку. Для цього вудлище повинно бути оснащено безінерціонной котушкою, волосінню з кількома поводками 0,3-0,4 мм, грузилом на 15-30 г і гачками. Для приманки використовуються мальки. Ловити можна з човна і з берега.
4
Окунь відноситься до хижим рибам, тому можете його ловити за допомогою спінінга на блешні. Найбільш підходящий час для цього настає в кінці літа або восени. Спінінг обладнайте волосінню 0,2-0,4 мм, в залежності від бажаного і передбачуваного розміру риби. Найкраще місце для блеснения - це кромки водяній рослинності.
5
Як варіант, спробуйте ловити окуня, як і щуку, на жерлиці і гуртки. Гачки тільки повинні бути одинарними, а повідці - замінені на капронові. Величина самого гуртка повинна бути трохи менше, адже окунь набагато слабкіше щуки, і він не зможе при подсечке перевернути гурток. Так окуня ловлять в глибоких місцях, де є повільний плин.
6
Вирушайте на риболовлю і в зимовий період. Окунь зграями збирається в глибоких ямах. При виявленні такого місця відмінний улов буде забезпечений. Опустіть в лунку блешню і провокуйте атаку окуня за допомогою дражливих рухів. Для того щоб окунь клював в зимовий час, його необхідно підгодовувати мотилем.