Як звернути увагу дитини.

Пора обідати, а ви не можете докликатись свого малюка, або він лізе до розетки, а на всі ваші вигуки не обертає ніякої уваги? Майже всім батькам доводилося стикатися з ситуацією, коли вони ніяк не можуть залучити увагу свого дитини. Багато дорослих, бачачи, що чадо на них не реагує, починають підвищувати голос. В результаті малюк ображається на те, що мама на нього кричить, а вона обурюється тим, що той не реагує на її слова. Але ж є способи, як можна залучити увагу , не псуючи настрою ні дитині, ні собі.
Інструкція
1
У спробах звернути увагу дитини на себе не варто вимовляти слова командним, гучним тоном. Уникайте таких виразів: «Слухай мене!», «Роби, як я сказала!» І т.д. Ці вирази не несуть ніякої корисної інформації для дитини. Якщо вас потрібно терміново звернути увагу дитини на себе, щоб він не ліз до гарячої плиті або до розетки, скажіть слово або фразу, що має якесь значення для дитини. Наприклад, покличте дитини на ім'я, а потім зробіть йому зауваження, але воно має бути обгрунтованим і не занадто довгим. Можна відвернути увагу дитини, запропонувавши йому показати щось цікаве.
2
Не кричіть на нього. Деякі діти не реагують на гучне обурення з боку дорослих. У них є захисний механізм від цього, вони просто відфільтровують ваші негативні емоції. А навіть якщо він зверне увагу , то це буде пов'язано з гучністю висловлювання, а сам сенс вислизне від малюка. Говоріть з дитиною спокійно і впевнено.
3
Кращий спосіб звернути увагу дитини на себе або на якийсь предмет - це фізичний контакт. Багато мам починають кричати своєму малюкові здалеку, щоб він не ліз куди попало або підійшов до мами, але далеко не завжди він слухається при цьому. Іноді діти настільки захоплені своїм заняттям, що просто не реагують на події навколо них. Тому можна просто підійти до дитини і доторкнутися до нього, тим самим звернувши його увагу на себе, а потім вже говорити щось.
4
Допомагає залучити увагу і зоровий контакт. Постарайтеся зловити погляд дитини, добре, якщо при цьому ваші очі будуть на одному рівні (для цього ви можете сісти навпочіпки). Після того, як ви встановили контакт, говорите все, що хотіли сказати. Для кращого ефекту можете доторкнутися до нього, обняти за плечі, взяти за ручки.
5
Можна залучити увагу в ігровій формі. Наприклад, дитина відмовляється йти обідати. Замість стандартної фрази «Іди є!» Скажіть: «Я приготувала сьогодні чарівне блюдо!» Або «Сьогодні у нас буде справжній піратський обід!». Це обов'язково зацікавить дитини, а якщо їжа буде оформлена незвично, то він з'їсти все без залишку.