Як полагодити офісне крісло. Як полагодити стілець в офісі.

Більшість поломок офісних крісел відбувається з причини перевантаження в процесі експлуатації або зносу пластикових деталей протягом тривалого терміну служби. Якщо стілець недорогий, швидше за все, деталі виконані з матеріалів невисокої якості, і без ремонту він прослужить недовго. Коли поломка сталася, не поспішайте купувати нові меблі - які прийшли у непридатність деталі легко замінити новими, і зробити це можна самостійно.
Вам знадобиться
 • - хрестоподібна викрутка;
 • - плоска викрутка;
 • - молоток;
 • - заглушки для кріплення коліс;
 • - якщо потрібна заміна - хрестовина і газлифт.
Інструкція
1
Розберіть стілець. Спочатку зніміть сидіння: поверніть стілець хрестовиною вгору, викрутити викруткою чотири гвинти, якими закріплено сидіння, і відокремте його від піастри. Піастра з'єднує сидіння крісла і газлифт, вона призначена для регулювання висоти крісла. Злегка постукайте молотком по піастри, збийте її з газліфта.
2
Зніміть хрестовину, до якої кріпляться колеса, з газліфта і дістаньте колеса з гнізд. Для зняття хрестовини покладіть її між двома столами і акуратно вибийте газлифт важким молотком. Якщо заміни хрестовини не планується, дійте уважно, щоб не пошкодити її молотком. Знайдіть в центрі хрестовини кільце з п'ятьма виступами, що фіксує пластиковий кожух, плоскою викруткою підчепити, і відігніть край кожуха, посуньте кожух і зніміть його край з виступу. Цю процедуру проведіть для всіх п'яти кожухів.
3
Дістаньте заглушки із сталевого корпусу. Вставте нові в корпус хрестовини. Надіньте кожен з п'яти кожухів назад на промені хрестовини, закріпіть їх на виступах стопорного кільця. Встановіть колеса в нові заглушки.
4
Зберіть стілець назад, встановивши нову піастри і газлифт, всі дії проводите в зворотному порядку.
Зверніть увагу
Дотримуйтеся обережності при роботі з деталями з пластмаси в процесі зборки офісного крісла після ремонту. Не бийте сильно молотком - на нових деталях можуть, як мінімум, об'єднатися не помітні відразу тріщини. В результаті пошкоджень стілець знову стане несправним після недавнього, здавалося б, ремонту, і побачити причину поломки можна буде, лише знову розібравши стілець.
Корисна порада
З'єднання хрестовини і газліфта не має нарізного сполучення, а є конусним, тому вибити газлифт може виявитися непросто. Якщо припускаєте, що зробити це одному буде не під силу, або таку процедуру ніколи раніше не здійснювали, замінюйте газліфта з помічником і використовуйте спеціальне пристосування - кільцеву вибивач.
У більшості випадків поломка офісного крісла викликана перевантаженнями. Через кілька років експлуатації пластикові деталі, які виробники використовують для зниження собівартості крісел, зношуються і виходять з ладу. Якщо їх замінити, то ваше крісло прослужить вам ще довгі роки. Якщо зламалася піастра, то відрегулювати висоту крісла стає неможливо, та й сидіти на ньому вже не можна.
Вам знадобиться
 • - газлифт (пневмопатрон);
 • - кожух газліфта;
 • - піастра;
 • - механізм гойдання крісла;
 • - кільце кріплення кожухів хрестовини;
 • - хрестова викрутка;
 • - молоток (краще гумовий).
Інструкція
1
Переверніть крісло хрестовиною вгору, поклавши його сидінням на стіл для більшої зручності, і відкрутіть за допомогою хрестової викрутки 4 гвинти, якими сидінні кріпиться до піастри. Після цього акуратно зніміть сидіння. Гвинти відкладіть в сторону, вони згодяться пізніше.
2
Злегка постукайте молотком по піастри, і таким чином акуратно збийте її з газліфта. Якщо ви працюєте сталевим молотком, то будьте гранично уважні, щоб не погнути піастри та інші елементи конструкції.
3
Якщо до поломки офісний стілець експлуатувався достатньо довго, тим більше в умовах підвищеної вологості, з'єднання піастри і газліфта може прикипіти і для його поділу доведеться докласти чималих зусиль. В цьому випадку потрібно простукати навколо пневмопатрона і краще це зробити гумовим молотком. Це забезпечить більшу безпеку, так як при здійсненні необхідну простукування області навколо газліфта з його допомогою ризик пошкодження піастри та інших деталей зводиться практично до нуля.
4
Після цього вийшла з ладу піастри замініть на нову, справну. З'єднайте її з газліфтом, а потім прикріпіть до сидіння за допомогою все тих же 4 открученную раніше гвинтів.
5
Сядьте на стілець і насолодитеся результатами своєї роботи, переконавшись в його справності.
Зверніть увагу
Різьбові з'єднання тут відсутні, так як стикування газліфта і піастри є конусної. Тому для їх роз'єднання різні ключі не будуть потрібні.
Корисна порада
Якщо при ремонті офісного крісла замінити піастри механізмом гойдання, то в цьому випадку сидіти в ньому стане набагато комфортніше. Виробляються механізми гойдання різних типів, але всі вони виконують однакові функції: дозволяє кріслу гойдатися і регулює його висоту. Щоб уберегти його від поломки, слід уникати надмірних, екстремальних навантажень на механізм.