Як виїхати з бруду, якщо застряг.

Як відомо, весняне бездоріжжя на дорогах російської глибинки здатна без праці поглинути комбайн «Урожай» з усім його вмістом. Але не слід боятися грязьовий стихії, головне - добре підготуватися до подолання розкислих доріг і напрямків.
Вам знадобиться
  • - Ленточниq трос із зусиллям не менше 5 тонн.
  • - Пара лопат (Не саперних).
  • - Домкрат.
  • - Сокира і пила.
  • - Компресор.
  • - Будівельні скоби.
  • - Ручна або електрична лебідка.
Інструкція
1
При необхідності подолати простір, покрите глибокою брудом, попередньо оціните свої шанси. Якщо автомобіль не позашляховик, шанси малі. Якщо в наявності рамний позашляховик з повним приводом, демультиплікатором і блокуємими диференціалами, це в корені міняє справу. Заздалегідь включите повний привід, знижувальну передачу і всі наявні блокування. Щоб мати можливість виїхати за застряванні, постарайтеся прокладати шлях по бруду поруч з великими об'єктами (стовпи, дерева). У разі застрявання за них можна зачепитися тросом лебідки. Швидкість тримайте постійну, внатяг, без пробуксували. На легковому автомобілі в глибоку грязь не лізьте.
2
Найпростіший спосіб боротьби з несподівано забуксував колесом - збільште оберти двигуна з одночасним легким натисканням на педаль гальма. Це зімітує блокування диференціала, якщо механічне блокування не встановлена. На жаль, цей спосіб допомагає тільки при подоланні неглибокої бруду .
3
Як тільки стане зрозуміло, що автомобіль почав буксувати, що не просуваючись вперед, відразу включіть задню швидкість і відкочуються по прокладеній колії. Чи не газуйте при цьому. Якщо цього не виходить, стравити тиск в шинах до 0.5-1.0 ат. Це можна зробити і заздалегідь, перед подоланням грязьового ділянки. Виїхавши на пристойну дорогу, відновіть потрібний тиск в шинах за допомогою компресора.
4
Якщо автомобіль застряг серйозно і всі перераховані способи не допомагають, дотримуйтесь певними правилами. По-перше, не газуйте, щоб не закопатися ще глибше. По-друге, по можливості відкопайте задні колеса, міст, днище. Потім без пробуксовки, внатяг пробуйте здати назад. По-третє, перевірте стан дороги на подальшому шляху слідування. Якщо там така ж бруд, краще пошукати іншу дорогу.
5
Наступний етап визволення автомобіля з бруду полягає в підкладанні під колеса гумових килимків, ганчірок, шматків фанери, дощок, гілок, колод і всього того, що допоможе зменшити тиск на грунт. Тут знадобляться сокира, пила і домкрат, щоб підняти колесо автомобіля. Коли машина буде міцно стояти на підкладених під колеса предметах, почніть здійснювати плавні розгойдують руху авто, намагаючись виїхати з бруду .
6
При русі назад по прокладеній колії автомобіль буде намагатися розвернутися у бік. Знову ж таки не газуйте. Плавно постарайтеся зачепитися краєм шин за краї колії, щоб продовжити подальший рух. Врахуйте, що при повторному русі по колії її глибина буде збільшуватися і може виникнути така ситуація, що для подальшого руху не вистачить кліренсу.
7
Буксир. Якщо жоден спосіб не допоміг, доведеться шукати буксировщик. Або ж зробити це з самого початку, якщо немає бажання самостійно боротися за визволення автомобіля. При наявності довгого троса і можливості для буксировщика витягувати застряглу авто стоячи на твердій дорозі, як буксира підійде будь-який автомобіль достатньої потужності. Якщо буксирувальника доведеться лізти в бруд, потрібен повнопривідний важкий апарат. Вантажівку або трактор.
Корисна порада
При визволяння автомобіля з грязьового полону постарайтеся не пошкодити деталі, вузли і агрегати на днище автомобіля. Постійно контролюйте ситуацію під днищем.