Як продати готель.

Готельний бізнес не завжди добре окупається, так як часом клієнти і справді не знають, чого хочуть. Втім, можливо, ви і створювали його з метою подальшого продажу. У кожному разі, якщо ви прийняли остаточне і безповоротне рішення про продаж готелю, запасіться терпінням.
Інструкція
1
Адекватно оцініть вартість вашого готелю. Дізнайтеся середні ціни на подібні об'єкти у вашому регіоні. Якщо дозволяють фінансові розрахунки, знизьте ціну до можливої межі. Чи не призупиняйте роботу готелю, щоб не втратити постійних клієнтів. Просто попередьте їх про можливу зміну керівництва найближчим часом. Підготуйте всі документи для продажу (установчі документи юридичної особи, готельні сертифікати, свідоцтва про власність на нежитлове приміщення та на землю).
2
Додайте рекламу в інтернеті та інших ЗМІ про продаж готелю. Оголошення повинно бути розгорнутим і містити фотографії фасаду та інтер'єру готелю. При бажанні і по можливості замовте серію публікацій про вашому готелі. Обов'язково робіть акцент на тому, що підприємство беззбиткове і досить швидко окупиться.
3
Так як готель - підприємство дороге, розміщувати оголошення краще на платних сайтах, що переглядаються заможними клієнтами і в солідних бізнес-виданнях. Навіть якщо ви маєте в своєму розпорядженні значними коштами, гроші на рекламу витрачайте акуратно, так як здійснення угоди по такому об'єкту можна чекати не один місяць.
4
Зверніться в солідну ріелторську компанію, яка вже має досвід з продажу подібних об'єктів нерухомості. Грамотно складіть договір, так як деякі ріелтори при здійсненні великих угод можуть вести подвійну гру і невиправдано занизити ціну вашого готелю.
5
Зверніться з пропозицією до туроператора, з яким ви співпрацюєте або до того, який спеціалізується на вашому напрямку. Спеціаліст турбізнесу набагато охочіше розгляне вашу пропозицію, ніж рядовий покупець, який не має поняття про готельний справі.
6
Зробіть пропозицію іншим власникам готелів. Можливо, хтось із них планує розширювати готельну мережу і зацікавиться покупкою вже готового бізнесу.