Як організувати пральню.

Якщо ви вирішили зайнятися власною справою, але ще не знаєте, яким саме, варто задуматися про створення пральні. У цій розвивається сфері послуг можна отримати непоганий прибуток, але при цьому на створення її буде потрібно пристойно витратитися.
Інструкція
1
Перед тим як створити пральню , вам необхідно провести дослідження ринку даних послуг в вашому регіоні. При цьому слід з'ясувати, яка потреба потенційних клієнтів в послугах пральні, яку ціну вони готові заплатити за них. Необхідно врахувати всі майбутні витрати, податкові виплати, плановану прибуток і т.д. Це має бути бізнес-план, згідно з яким ви будете діяти далі.
2
Далі вам потрібно визначитися з приміщенням, чи будете ви його орендувати або придбаєте у власність. Зазвичай пральню відкривають на нежитлових поверхах будівель. При цьому вони повинні бути оснащені комунікаціями для подачі води, стоку і електрикою. Можна встановити міні- пральню навіть в салоні краси, магазині, фітнес-центрі. Для цього потрібно площа близько 15 квадратних метрів і одна пральна машина.
3
Як тільки ви визначитеся з приміщенням, необхідно закупити обладнання. Його краще купувати у одного постачальника, так ви можете розраховувати на пристойну знижку. Деякі пральні додатково оснащуються центрифугами і сушильними камерами. Не забудьте по хімікати та аксесуари.
4
Вдало розташована і грамотно обладнана пральня здатна окупитися через 1-1,5 року. При цьому можна заробляти не тільки на пранні білизни, але і відкрити невелике кафе або магазин, в якому відвідувачі можуть скоротати час, поки виконується їх замовлення. Можна приймати замовлення через інтернет, організувати доставку білизни за допомогою 1-2 кур'єрів, надавати послуги з термінової пранні, які зазвичай оплачуються в подвійному розмірі.
5
Що стосується персоналу, то для пральні буде достатньо знайти одного-двох операторів і бухгалтера, а також оформити директора. Тому їх заробітну плату не забудьте включити в видаткові статті бізнес-плану.