Як відкрити ветаптеку.

Все, що пов'язано з домашніми вихованцями, здатне завжди приносити дохід. Це відноситься і до ветеринарній аптеці. При грамотному підході до її відкриття можна отримати достатньо пристойний прибуток.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили відкрити ветеринарну аптеку, то задумайтеся над тим, щоб організувати не одну точку продажу, а невелику мережу по всьому місту. Адже при такій справі важливо охопити якомога більшу кількість покупців. До того ж, їздити на інший кінець міста за ліками для чотириногого друга не дуже зручно.
2
Для початку вам необхідно зібрати перелік необхідних для відкриття аптеки документів. Для цього потрібно відвідати органи Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду, де вам розкажуть подробиці отримання ліцензії. Крім того, слід звернутися в Росспоживнагляд за видачею санітарно-епідеміологічного висновку.
3
Асортимент аптеки для тварин не надто великий, тому велике приміщення не знадобитися. Досить орендувати маленький відділ в магазині чи торговому центрі. Краще організувати аптеку самообслуговування, де кожен покупець зможе вибрати те, що йому потрібно. Особливо важливо це, коли мова йде про покупку вітамінів та поживних речовин. Вони, як правило, не є життєво необхідним засобом для життя домашнього вихованця, тому їх купівля просто бажання власника. А щоб вона відбулася, вітаміни і добавки повинні бути якомога ближче до покупця.
4
В асортименті ветеринарної аптеки повинні бути присутніми різні шампуні (для різних типів вовни, від бліх), нашийники, корми, ліки. Зверніть увагу, що частина ліків відпускається лише за рецептом лікаря, тому ретельно стежите за цим.
5
Що стосується продавця, то краще взяти людину, що має ветеринарну освіту, щоб він зміг проконсультувати покупців за вибором ліків і деяких питань, що стосуються здоров'я тварин.
6
Не забудьте оформити аптеку відповідним чином, відвідування її повинно викликати приємні емоції. Якийсь час доведеться рекламувати свій заклад. Для цього відмінно підійдуть листівки, які можна залишати у ветеринарних клініках і магазинах зоотоварів. Періодично можна давати оголошення в рекламну газету або журнал.
Ліки відносяться до категорії товарів постійного попиту, не залежного від пори року та економічної ситуації. У той же час, щоб організувати аптеку , необхідно дотримати ряд вимог, що пред'являються державою до такого виду роздрібної торгівлі і впоратися з високою конкуренцією в цій сфері.
Інструкція
1
Для відкриття аптеки необхідно отримати ліцензію в підкомісії з ліцензування фармацевтичної діяльності Міністерства з охорони здоров'я, яка видається строком на 5 років. Процес оформлення документів може розтягнутися на кілька місяців.
2
Вибираючи місце розташування, слід враховувати наявність та кількість інших аптек на тій же території, а також їх асортимент. Розмір приміщення повинен бути не менше 75 квадратних метрів і складатиметься з кількох залів: торгового, матеріальної кімнати для зберігання і сортування медикаментів, кімнати відпочинку персоналу, кабінету завідувача. Договір оренди слід укладати на менш ніж на 5 років.
3
Оснащенню аптеки необхідно приділити особливу увагу відповідно до санітарних вимог. Крім полиць для ліків, вітрин, прилавків і касових апаратів, вам знадобиться спеціальне обладнання для забезпечення особливих умов зберігання окремих препаратів, таке як металеві вогнестійкі шафи, сейфи, холодильники. Подбайте про встановлення протипожежної та охоронної сигналізацій. Для ефективної торгівлі асортимент медичних препаратів потрібно скласти з не менше 5000 найменувань.
4
В аптеці можуть працювати люди тільки з фармацевтичною освітою (крім прибиральниць та охорони): провізори або фармацевти. Вони відповідають за закупівлю, зберігання і продаж медикаментів. Працівник, обслуговуючий покупців, повинен бути достатньо кваліфікованим, щоб зуміти проконсультувати, підібрати потрібний варіант лікарського засобу, запропонувати альтернативний варіант при відсутності оригіналу. Завідувачем є провізор, що має сертифікат спеціаліста та стаж роботи за фахом не менше 3 років. Він, крім іншого, формує асортимент аптеки, укладає договори з постачальниками медикаментів, медтехніки, харчових добавок, косметики та інших супутніх товарів.