Як побудувати базу відпочинку.

У радянський час відпочинок на турбазах був однією з невід'ємних частин способу життя. У наші дні ця добра традиція поступово відроджується: гідно відпочити можна і не виїжджаючи за кордон. Можна і гідно заробити: грамотно організована база відпочинку окупиться за 3-4 роки.
Інструкція
1
Зареєструйте юридична особа і починайте підшукувати район, в якому можна було б відкрити або реконструювати базу відпочинку . Зверніть увагу: іноді легше починати будівництво бази «з нуля», на орендованій ділянці, ніж переобладнати стару. Тим більше що в будь-який момент може з'явитися і власник покинутій бази.
2
Виберіть відповідне місце для вашої бази з урахуванням віддаленості від обласного центру, наявності місцевих визначних пам'яток і мальовничих пейзажів. Бажано, щоб база розташовувалася на березі річки чи озера. Обов'язково дізнайтеся у Департаменті природокористування про наявність заповідників або природних парків в цьому районі. Ділянка повинна розташовуватися в районі з добре розвиненою інфраструктурою.
3
Дізнайтеся, чи є на обраному вами ділянці всі комунікації. Втім, якщо кошти дозволяють, то підвести комунікації ви зможете і самостійно. Єдиний мінус у такому рішенні - довгий узгодження та паперова тяганина. А топографічну зйомку ділянки вам робити доведеться в будь-якому випадку (іноді аж до зйомки з усіх точок кожного дерева).
4
Орендуйте ділянку. Його розміри залежать від того, що ви збираєтеся будувати: чи буде це скромна база на кількох гектарах або розкішний готельний комплекс на лоні природи.
5
Зверніться до архітекторів або опрацювати самі спочатку ескізи майбутньої бази, а потім і проект, згідно з яким ви будете вести будівництво. Стандартна база відпочинку повинна мати: - кілька будиночків (блокових або дерев'яних) для проживання сім'ї з 3-4-х чоловік; - кілька двомісних будиночків; - приміщення для колективного відпочинку ; - їдальню, кухню, склад, барак для персоналу та приміщення для адміністрації; - дві лазні; - танцмайданчик, більярд, басейн (якщо поблизу немає водойми); Залежно від засобів і ЦА, на базі відпочинку може бути і прокат рибальського та спортивного інвентарю, тенісний корт, стадіон і т.д.
6
Найміть персонал. На будь-якій базі відпочинку обов'язково повинен працювати кваліфікований лікар і медсестра, кухар, кілька покоївок (позмінно), кілька офіціантів (теж позмінно), один-два різноробочих (можуть працювати за сумісництвом і нічними сторожами), 1- 2 аніматора або екскурсовода, охоронці. Якщо ви плануєте сезонну роботу, то в інший час року ви можете залишити у своєму розпорядженні тільки сторожів або охорону.
7
Розміщуйте рекламу вашої бази відпочинку , залежно від її статусу. Якщо для середнього класу цілком буде досить газетних оголошень, то для того щоб вашою базою зацікавилися заможні клієнти, слід укласти договори з рекламним і туристичним агентством.