Як згадати забуте.

Майже кожен з нас періодично стикається з проблемою, коли важлива і актуальна інформація в один момент повністю вилітає з голови, і все марні зусилля по згадуванню забутого лише вимотують і засмучують. Рішення просто - почніть тренувати свій мозок, а також запам'ятайте декілька хитрощів.
Інструкція
1
Як не банально, але ви повинні навчитися запам'ятовувати інформацію так, щоб вона не забувалася вами. Якість запам'ятовується підвищиться в рази, якщо ви зв'яжете його з рядом асоціацій. Особливо це стосується чогось зовсім незнайомого для вас, наприклад, асоціації будуть вам великими помічниками у вивченні іноземної мови.
2
Як же правильно будувати асоціації? Весь секрет у тому, щоб асоціативна ланцюжок була максимально простий і прямий. Наприклад, по-англійськи слово «колготки» звучить як "tights". Дітям у школі нерідко дають асоціацію зі словом «китаєць», продовжуючи її зв'язує роз'ясненням - «китайські колготки». Коли дитина хоче згадати слово «колготки» по-англійськи, він згадує китайські колготки, а потім ця асоціація приводить його до правильної відповіді.
3
Зв'язуйте інформацію в одне явище. Наприклад, ви стоїте в супермаркеті і не можете згадати, що ж вам потрібно було купити з продуктів. Ви згадайте, якщо відштовхне від того блюда, яке ви збиралися приготувати сьогодні. Розбираючи його по складовим інгредієнтам, ви з легкістю згадаєте, що вам було потрібно. В цьому випадку потреба в складанні списку відпадає.
4
Психологічна методика «Клубок» допоможе вам згадати якщо не все, то дуже багато чого. Суть її полягає в тому, що ви повинні представити частина вашого життя, від моменту «зараз» до моменту, коли ви ще не забули інформацію, у вигляді клубка з ниток. Розмотуючи клубок ви як би будете розмотувати свої спогади.
5
Наприклад, ви втратили улюблену книгу і не можете знайти її навіть в тих місцях, куди зазвичай клали її після прочитання. Сядьте, розслабтеся і зосередьтеся. Почніть розмотувати клубок від того моменту, коли ви бачили свою книгу в останній раз. Поступово розмотуйте свої спогади, і може виявитися, що в якийсь момент, коли ви читали книгу, вас покликали з вулиці, ви вибігли на балкон і там і залишили свою книгу.
6
Якщо клубок «не розмотувати», розслабтеся. Відволікаючись на хвилин 10, а після знову спробуйте цю методику. У разі, якщо вам ніяк не вдається згадати, відкиньте цю ідею від себе на деякий час, можливо, на кілька днів. Трапляється, що пам'ять сама повертає нам втрачене. Наприклад, вночі, коли мозок упорядковує всі події, що відбулися з нами за один або декілька днів.
7
Тренуйте свій мозок. Більше читайте, спілкуйтеся з розумними людьми, шукайте нестандартні шляхи в дозволі звичайних завдань, загалом, змушуйте мозок працювати в будь-який можливий момент.
8
Відмовтеся від шкідливих звичок: куріння, алкоголю, а також переїдання. Все це руйнівно впливає на мозок і як наслідок - дуже швидко руйнує пам'ять.
9
Займайтеся спортом на свіжому повітрі або просто гуляйте в день по кілька годин. На вихідні вибирайтеся з друзями за місто, де повітря чисте і наповнений великою кількістю кисню, який так необхідний для якісної роботи мозку і, звичайно, для розвитку хорошої пам'яті.