Як відрізнити штучну ікру.

Чорна і червона ікра - смачний, але і недешевий делікатес. Бутерброди з ікрою, розеточки з нею прикрашають святковий стіл і радують як очей, так і шлунок. Однак, важливо знати, як відрізнити справжній якісний продукт від підробок.
Вам знадобиться
  • - ікра;
  • - стакан води.
Інструкція
1
В даний час ікру продають скрізь і всюди, проте, на жаль, офіційні дані говорять про те, що дуже велика кількість торгових точок виставляє на прилавки недоброякісний товар. Купуючи ікру додому, до святкового столу або просто бажаючи порадувати близьких, будьте уважні, щоб замість бажаної користі для здоров'я та гастрономічної радості, не отримати підробку.
2
Подивіться на упаковку. Ситуація ускладнюється тим фактом, що, не відкривши упаковку, дуже складно відрізнити неякісну ікру . Якщо є можливість вибрати між жерстяної і скляною банкою, візьміть останню. Зверніть увагу на наповненість тари - справжня ікра повинна займати весь об'єм банки, вона не булькає і не переливається. Подивіться на ікринки - вони повинні бути одного розміру і кольору, мати правильну форму. Якщо ікринки у банку виглядають так, як ніби подернути інеєм - можете бути впевнені, це штучно вироблена ікра.
3
Взагалі, искуственную ікру виробляють з морських водоростей. З них потім роблять агар, альгиновую кислоту. При виробництві такої ікри додається сіль, приправи, барвники, харчові добавки та консерванти. Деякі виробники навіть стверджують, що в штучній ікрі більше йоду завдяки водоростям, ніж в натуральній, і вона корисніша, але ваше завдання - зуміти відрізнити обман і підробку.
4
На смак натуральна ікра не дуже солона, на відміну від штучної. Ікринки повинні лопатися на мові, всередині міститься волога. Запах справжньої ікри - рибний, але дуже слабкий, тоді як штучна має вкрай сильним запахом риби через свою віддушки з оселедцевих молок.
5
І нарешті, найбільш наочний спосіб відрізнити штучну ікру від справжньої. Закип'ятіть чайник і налийте в стакан гарячої води. Візьміть буквально кілька ікринок на ложку і опустіть їх у воду. Якщо ви відчуєте себе фокусником, Девідом Копперфілдом, стежачи за зникаючими на очах ікринками, не поспішайте радіти - саме штучна ікра розчиняється у гарячій воді.
Зверніть увагу
На банці з найсвіжішою ікрою повинні бути вказана дата виробництва - липень-серпень. Звичайно, поточного року.