Як містити лайку.

Слово «лайка» не визначає чітко породу собаки, воно являє собою узагальнену назву кількох порід. Є 3 основних різновиди лайок: вівчарські, мисливські і їздові. Тому, насамперед, необхідно визначиться, яку саме собаку ви хочете завести. Об'єднує всіх лайок те, що це дуже розумні і рухливі тварини, яким необхідний активний спосіб життя.
Інструкція
1
Організація простору в будинку. Якщо ви живете в квартирі, то на прогулянці грайте з собакою у дворі або в просторому парку доти, поки вона не втомиться. Якщо у вас приватний будинок, організуйте на ділянці багато місця для вигулу та ігор. Не тримайте собаку постійно в вольєрі - через нестачу рухливості виникають ускладнення зі здоров'ям: відбувається слабшанню москалів, подушечки лап стають дуже ніжними, виростають довгі кігті і починається випадання шерсті на деяких ділянках тіла.
2
Годування. Дорослу собаку годуєте двічі на день. Корм готуйте так, щоб нагадував суп або негусту кашу. Врахуйте, що сирий корм для собаки корисніше вареного. Цуценятам до року потрібно давати молоко. Денний раціон молодої собаки повинен складатися приблизно на 45% з м'яса, на 20% з молочних і кисломолочних продуктів, на 20% з овочів і 15% - хліб, каші, макарони. Дорослому собаці можна давати трохи менше м'яса і молочних продуктів. У другій половині зими і навесні давайте більше овочів. Цуценятам і годуючим собакам (сукам) не робіть корм з ячної і перлової крупи.
3
Дресирування. Для цих собак не потрібні спеціальні тренування або досвідчений інструктор. Лайка по характеру дуже самостійна і самодостатня. Даною собаці для дресирування і розуміння, що від неї хочуть, вистачає лише прикладу старшої собаки, з якою її можна (і навіть треба) пустити працювати. Коли ваш вихованець ще щеня - розмовляйте з ним як з маленькою дитиною, показуючи і пояснюючи деякі правила поведінки в будинку, квартирі, саду. При цьому не потрібно жорстко нав'язувати йому певні правила поведінки, лайки генетично дуже розумні собаки.
4
Хвороби. Лайки часто схильні наступних захворювань: - глисти - для запобігання проблем раз в шість місяців проводите дегельмінтизацію; - шкірні хвороби (стригучий лишай, парша, зудневая короста) - уважно стежте за станом собаки і при перших ознаках захворювання звертайтеся до ветеринара; - чума м'ясоїдних - на жаль, лайки погано пручаються цієї хвороби, і, якщо не помітити її на ранній стадії, собаку буде дуже складно врятувати; для профілактики захворювання цуценятам у віці 2 міс необхідно зробити перше щеплення, потім, приблизно через півроку - повторно.