Як виправити минуле.

Кожному іноді хочеться виправити минуле. Необережне слово, бурхлива емоція, різкий конфлікт - все це часом змушує нас картати себе за те, що вчасно не стрималися, не заспокоїлися, чи не перечекали неприємний момент. Особливо важко стає потім, коли приходить розуміння власної неправоти і незаслуженої образи інших людей. Звичайно, зробленого не повернути, але за допомогою психологічної методики ми спробуємо виправити минуле.
Інструкція
1
Розслабтеся. Сядьте або ляжте в комфортній вільній позі. Подумки поринете в минуле, в неприємну ситуацію, яку ви хотіли б виправити.
2
Відчуйте всі свої емоції і заново відчуєте всі переживання, які ви відчували в той час. Увійдіть в ситуацію і проживіть її заново від початку до кінця, згадавши всі її подробиці до найдрібніших деталей.
3
Зробіть паузу. Проаналізуйте, які почуття ви відчуваєте зараз. Подумайте про те, як неприємні переживання минулого можуть тягнути назад і заважати розвиватися, якщо весь час пам'ятати про них. Нехай пауза триває доти, поки ви не заспокоїтеся.
4
Тепер згадайте початок ситуації. Починайте її заново проживати і подумки, крок за кроком, змоделюйте таке її розвиток, який ви вважаєте правильним. Не стримуйте, звільніть контроль над своїм мисленням поведінкою. Робіть так, як вам хочеться, як ви вважаєте за необхідне.
5
Продовжуйте моделювати ситуацію, розуміючи і припускаючи реакцію на вашу поведінку інших людей. Будьте чесними, дотримуйте рівність. Якщо ви не стримуєте себе, нехай і інші учасники ситуації також не стримують себе.
6
Подумки запитаєте ваших опонентів про причини їхньої поведінки та розкажіть про свої почуття і переживання, про свою мотивацію. Можливо, ви прийдете в своїх думках до нових конфліктів. Нічого страшного, проживайте ці конфлікти і не забувайте аналізувати свої почуття.
7
Розвивайте таким чином ситуацію доти, поки неприємне або, може бути, конфліктне стан не вичерпає саме себе і не припиниться. Якщо ви відчули задоволення, значить, все було зроблено правильно.
8
Запам'ятайте і кілька разів подумки відтворіть такий розвиток подій, який довелося вам до душі і викликало позитивні емоції. Запам'ятайте цей стан. Пам'ятайте, виправити минуле не можна. Можна змінити своє ставлення до нього і не допускати аналогічних помилок в подібних ситуаціях, які обов'язково виникнуть, щоб перевірити вас на міцність.