Як підвищити розумову працездатність.

Розпорошеного увагу, нездатність зосередитися на потрібній темі, відсутність інтересу, млявість, апатія - все це ознаки зниження працездатності. З ними можна змиритися тоді, коли пора лягати спати, адже за ніч організм відпочине і набереться сил. Але що робити, якщо і вранці все ті ж ознаки на обличчя? Як підвищити розумову працездатність ?
Інструкція
1
Правильний режим. Лягайте спати і прокидайтеся щодня в певний час. Навіть у вихідні намагайтеся дотримуватися встановленого розпорядку. Якщо графік вашої роботи не збігається з біологічними ритмами, орієнтуйтеся на робочий графік - через певний час організм перебудується і звикне. Спіть достатню кількість годин, організму потрібен час, щоб відновити сили.
2
Харчові стимулятори. Роботу мозку активізує білок, а вуглеводи, навпаки, уповільнюють. Включіть в раціон їжу, багату білками, підкріплюється протягом дня продуктами, які поліпшують розумову діяльність. З'єднання цукру, з поступово розщеплюються в організмі картоплі, чорного хліба і бобових можуть стимулювати роботу мозку протягом декількох годин. Також корисні для роботи мозку такі продукти як краби, кальмари, креветки, ріпчасту цибулю, волоські горіхи, мигдаль, фісташки.
3
Біологічно активні речовини. Забезпечте організм (і, звичайно, мозок) всіма необхідними вітамінами та елементами. Вітамін РР, вітаміни групи В, нікотинова кислота, калій і кальцій - всі вони необхідні нервовій системі і мозку для підтримки розумової працездатності. Підберіть вітаміни або біологічно активні харчові добавки, які допоможуть організму і мозку залишатися в тонусі.
4
Кисень. Для підтримки активності мозку потрібно кисень. Намагайтеся проводити більше часу на свіжому повітрі, працюйте і спите в добре провітрюваному приміщенні. Відмовтеся від куріння. Дихайте правильно. Правильним вважається дихання животом, так легкі заповнюються повітрям цілком і отримують більшу кількість кисню. При грудному диханні, звичному для жінок, працює тільки верхня частина легенів.
5
Кольори і запахи. Давно доведено, що одні кольори і запахи заспокоюють, інші, навпаки, є своєрідними подразниками та збудниками для мозку. Стимулюйте роботу мозку жовтим кольором - він піднімає настрій, тонізує і бадьорить (повісьте над робочим столом або вставте в рамку малюнок з переважанням цього кольору). З запахів добре підходять для тих же цілей деревні і цитрусові аромати. Віддайте перевагу натуральним ефірним оліям, а не освіжувач для повітря.
6
Джерела роздратування. Ними можуть бути як неприємні види, звуки, так і люди, дратівливі своєю присутністю. Якщо немає можливості позбутися гомону колег, працюйте в навушниках. Не дозволяйте відволікати себе по дурницях, навчитеся відмовляти. Створіть собі на робочому місці комфортні умови, облаштувавши його за власним смаком. Слідкуйте за висвітленням, що не працюйте в напівтемряві. Сутінки і темрява сприймаються мозком, як сигнал до розслаблення і підготовці до сну.
Сучасний спосіб життя городян різко відрізняється від того, який був ще кілька десятиліть тому. Фізичне навантаження зведена до мінімуму, робота в основному сидяча, що вимагає значних розумові зусилля. Від великої кількості інформації людина стає менш стресостійким, з'являється надмірна вага, знижується розумова активність . Мозок в постійній напрузі, а це не проходить безслідно. Як же можна підвищити розумову активність ?
Інструкція
1
Ведіть розумний спосіб життя. Навіть у нинішній час, поєднане з вічною нестачею часу, жорсткою конкуренцією, постійної поспіхом, необхідно знайти час для активного відпочинку. Це може бути і посилена фізичне навантаження (заняття в тренажерному залі, в басейні), і просто піші прогулянки, бажано за містом, або хоча б в парках. Корисна також робота на садовій ділянці, збір грибів та ягід в лісі.
2
Необхідний здоровий сон. Його тривалість строго індивідуальна для кожної людини. Спіть рівно стільки, щоб прокинутися відпочив, без почуття сонливості, «розбитості». Кімнату, відведену для сну, обов'язково провітрюйте, навіть в холодний період року. Спальне місце повинне бути з зручним, але жорстким матрацом.
3
Величезну роль відіграє правильне, збалансоване харчування. Звичайно, кожна людина унікальна, в тому числі у всьому, що пов'язано з кулінарними вподобаннями. Один не мислить початку дня без щільного сніданку, інший спокійно обходиться парою бутербродів, а третій взагалі досить чашки кави. Але все-таки постарайтеся, щоб сніданок був досить ситним, калорійним. І неодмінно включіть в свій раціон продукти, що містять білки, вітаміни, корисні мікроелементи.
4
Не захоплюйтеся модними дієтами, не ставайте фанатичним прихильником вегетаріанства. Крайнощі шкідливі в будь-якій справі. Пам'ятайте, що для повноцінної роботи мозку (і, відповідно, для розумової активності) абсолютно необхідний білок. Отже, вживайте щодня м'ясо. Аргументи вегетаріанців, що він міститься і в ряді рослинних продуктів, наприклад, в горіхах і бобах, навряд чи можуть вважатися серйозними, адже в м'ясі білка набагато більше, та й засвоюється «тваринний» білок набагато легше.
5
Обов'язково споживайте морепродукти, багаті жирними кислотами. Найбільше їх у морській рибі. Тому, навіть якщо людина не любить рибу, хоч іноді її необхідно їсти (можна порахувати це прийомом ліків).
6
Рішуче відмовтеся від куріння. Тютюновий дим дуже шкідливий для здоров'я взагалі і для мозку зокрема.