Як приймати сабельник.

Сабельник болотний є напівчагарників з довгими кореневищами. Зростає по болотам, по берегах річок і озер. Форма листя рослини нагадує шаблю, за що він і отримав свою назву. Сабельник застосовується як лікувальний рослини при багатьох захворюваннях, оскільки містить органічні кислоти, ефірні масла, антоціани. Препарати на основі шабельника проявляють антикоагулянтну дію. У фармацевтичній промисловості випускається у вигляді сухого сировини, настоянок і в складі мазей, що застосовуються при захворюваннях суглобів.
Вам знадобиться
  • - сухе сировину сабельника;
  • - термос;
  • - кипляча вода;
  • - столова ложка;
  • - стакан;
  • - спирт;
  • - ємність.
Інструкція
1
Приймайте сабельник у вигляді настоянок, настоїв, відварів при артрозі, артриті, радикуліті, ревматизмі, остеохондрозі. А також якщо у вас є болі в шлунку або кишечнику, розлад травлення, простудні захворювання, грип, ангіна або встановлений діагноз раку молочної залози або шлунка. При проблемах з печінкою ви також можете приймати сабельник.
2
Для застосування заваріть сухе сировину з кореневищ в термосі з розрахунку 2 столові ложки на 500 мг окропу, настоюйте протягом 3 годин, процідіть, відіжміть. Приймайте по половині склянки 2 рази на день за 30 хвилин до їди.
3
Для приготування відвару насипте в ємність 2 столових ложки сухої сировини, залийте 500 мл окропу, поставте на парову баню на 30 хвилин, остудіть, процідіть, відіжміть, доведіть обсяг до 500 мл. Приймайте по половині склянки 2 рази на день за 30 хвилин до їди. Що залишився настій або відвар тримайте щільно закупореній в холодильнику не більше 24 годин.
4
Для застосування настойки розведіть 1 чайну ложку спиртової настоянки на половину склянки води, приймайте 2 рази на день до їди. Настоянку можна купити в готовому вигляді або приготувати самостійно. Для приготування настоянки візьміть 1 кг сухої сировини, залийте 1 літром медичного спирту, настоюйте протягом 1 місяця, процідіть, розлийте по пляшках з темного скла, зберігайте в холодильнику або в темному прохолодному місці. Приймайте зазначеним способом.
5
Також сабельник випускається у формі таблеток. Для застосування ознайомтеся з анотацією, приймайте в рекомендованих дозах.
6
Сабельник в складі мазі наносите на суглоби, які болять, втирайте до повного вбирання.
7
Будь-які препарати на основі шабельника приймайте протягом тривалого періоду, так як рослинна сировина надає свою лікувальну дію тільки при тривалому застосуванні. Якщо ви вживали велику кількість нестероїдних препаратів, то в комплексі з настоями, настоянками, відварами і мазями на основі шабельника, знизьте дозу нестероїдних препаратів вдвічі.