Як приймати фолівую кислоту.

Фолієва кислота - це вітамін В9, бере участь у поділ клітин, зростанні, розвитку всіх тканин і органів, а також бере участь у кровотворенні. Особливо важливий цей вітамін при плануванні зачаття і під час вагітності, коли у плода формуються основи нервової системи та всіх органів. Нестача фолієвої кислоти може призвести до вроджених аномалій плоду і порушити здоров'я самої жінки, так як у будь-якої людини постійно замінюється 70000000000000 клітин на добу.
Інструкція
1
Вам можуть призначити фолієву кислоту не тільки під час вагітності або її планування, але і при порушеннях кровотворення, анемії, при хворобі кишечника і шлункового тракту з порушенням травлення і всмоктування необхідних речовин, після операції на шлунку або кишечнику. А також якщо ви перенесли важкі захворювання, страждаєте алкоголізмом або наркоманією, проходите хіміотерапію або променеву терапію або приймаєте препарати сульфаніламідів або метілураділа.
2
Якщо лікар не призначив іншу дозу, приймайте фолієву кислоту щодня по 20-50 мкг 1 раз на день після їди. Ця доза буде профілактичної в цілях запобігання анемії і нестачі цього вітаміну.
3
Якщо ви плануєте вагітність, приймайте щодня після їжі 200 мкг фолієвої кислоти. Під час вагітності збільште дозу до 400 мкг, під час годування грудьми приймайте щодня 300 мкг вітаміну В9. У деяких випадках лікар може призначити іншу дозу. Під час вагітності рекомендований прийом фолієвої кислоти не може бути призначений менше, ніж на перші три місяці.
4
Дітям прийом фолієвої кислоти та дози призначає педіатр, залежно від віку та причини по якій показаний додатковий прийом вітаміну В9. Тому рекомендацію з прийому може дати тільки дільничний лікар.
5
У складі всіх полівітамінних комплексів присутній фолієва кислота в різних дозах. Тому якщо ви вже приймаєте будь які вітаміни, обов'язково повідомте про це лікаря.
6
Приймайте фолієву кислоту не більше 30 днів. Якщо лікар призначив більш тривалий прийом, то дотримуйтесь його рекомендації.
7
Фолієва кислота добре переноситься, але у деяких пацієнтів може викликати алергічні реакції та кропив'янку. При появі побічних ефектів негайно припиніть прийом вітаміну і терміново зверніться до лікаря.