Як проковтнути таблетку.

Сучасні лікарські засоби не мають нічого спільного з гіркими мікстурами і пігулками, якими лікувалися люди кілька десятиліть тому. Але тим не менш, деякі діти і навіть дорослі відчувають труднощі при прийомі великих таблеток та капсул.
Інструкція
1
Лікування таблетками і капсулами набагато зручніше людям, ніж уколи і мікстури. Ліки а таблетках можна взяти в поїздку і на роботу, розділити, дозувати. Вони не проливаються і не вимагають стерильності. Головне завдання - прийняти їх в призначений час. Але є люди, для яких проковтування таблетки може стати проблемою.
2
Розділіть велику таблетку ножем на частини по борозенці, якщо така є. Якщо борозенки немає, розріжте її на частини або розбийте в ступці.
3
Вітаміни, мінерали, вапняні таблетки розгризаючи перед проковтуванням - вони зазвичай не гіркі. Також можна розгризти та інші препарати, навіть гіркі, наприклад, аспірин, анальгін, інші знеболюючі. Чи не розгризає шлункові таблетки з ферментами - вони можуть залишити жовчний смак у роті й гірше подіяти.
4
Приготуйте стакан води, якщо таблетку або капсулу не можна ділити через її особливостей всмоктування. Такі ліки покриті оболонкою, і їх потрібно приймати цілком, щоб засвоювання її почалося в строго визначеному відділі шлунково-кишкового тракту.
5
Покладіть таблетку на корінь язика і запийте її великою кількістю води. Якщо таблетка залишилася на місці, просуньте її якнайдалі до стравоходу закидання голови і знову запейте водою. Якщо ви відчуваєте, що ковтнув таблетка прилипла до верхнього відділу стравоходу, випийте достатню кількість води або з'їжте трохи хліба.
6
Чи не запивайте таблетки солодкою газованою водою, соками, коктейлями, молоком. Це може ускладнити їх всмоктування. Ніколи не запивайте таблетки алкоголем - етиловий спирт може загальмувати лікарський дію речовини або призвести до неприємних побічних ефектів.
7
Дітям таблетки краще розмолоти в ступці і заховати в невелику кількість каші, пюре або йогурту. Ті ліки, які даються натщесерце, розведіть в невеликій кількості води, грудного молока або компоту. Великі капсули дітям можна розділити, акуратно розкривши і висипавши вміст в чайну ложку.
8
Пам'ятайте, що ліки потрібно приймати вчасно. Якщо виникли якісь побічні ефекти, порадьтеся з лікарем. Можливо, вам випишуть лікарський аналог або іншу форму діючої речовини, наприклад, суспензію. Будьте здорові!