Як виростити барбарис.

Барбарис - рід, який об'єднує багато видів листопадних і вічнозелених колючих чагарників. Вони мають дрібні золотисті квітки і різноманітні за формою і забарвленням плоди. Також зустрічаються сорти, що мають ошатно забарвлені листя.
Інструкція
1
Барбарис и декоративні в період весняного цвітіння. Саме тому краще всього їх вирощувати в садах. Високорослий барбарис можна використовувати в одиночній і груповій посадці. Низькорослі види часто висаджують в якості бордюрів і на альпійській гірці. Цей чагарник добре переносить стрижку і формування. Варто відзначити, у нього маються неабиякі колючки, тому чагарник може бути використаний в якості живої огорожі. Для вирощування живоплоту необхідна велика кількість посадкового матеріалу.
2
Розмноження барбарисів відбувається вегетативно, тобто поділом куща, кореневими нащадками і літніми живцями. Також його можна розмножувати насінням. Якщо ви хочете виростити живопліт, то найкраще застосовувати вегетативний спосіб розмноження дорослого куща. Насіннєвий спосіб використовується в основному в тих випадках, коли потрібно виростити багато кущів, причому неважливо за який час.
3
Під плодоносним кущем барбарису часто буває самосів. Проводити посів насіння найкраще під зиму, тобто у вересні або жовтні. Якщо вироблятиметься весняний посів, то насіння необхідно заздалегідь стратифікована. Барбарис може рости на місці сходів 2 роки. Потім його потрібно пересадити в школку, де він дорощують ще близько 2-3 років.
4
Перед тим, як садити барбарис, обов'язково виберіть відповідне місце. Справа в тому, що даний чагарник любить світле розташування в саду. Рослина це посухостійко, невибагливо до ґрунтових умов, однак погано відноситься до застою вологи в грунті. Не варто забувати про обрізку чагарника. Потрібно видаляти старі пагони, на місці яких будуть рости нові.
5
Дорослий барбарис регулярно і рясно плодоносить. У нього чудові ягоди, які можуть використовуватися в домашніх заготовках. Найкраще виходить компот, варення, пастила, желе і лікер.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=K_OHWUsSGdQ