Як виростити кумкват.

Кумкват представляє собою привабливе вічнозелене цитрусове деревце. Він прийшов до нас з Китаю. У період плодоношення дерево покривається дрібними золотисто-жовтими або яскраво-помаранчевими плодами. Плід кумквата має витягнуто-овальну форму. Розмір їх схожий з розміром середньої виноградини. Ця рослина потребує особливого догляду.
Інструкція
1
Для початку зверніть увагу на освітлення. У літній час рекомендується тримати деревце в тому місці, де присутня розсіяне сонячне світло. Взимку, навпаки, краще всього створити природне освітлення. Обов'язково повинні поступати прямі сонячні промені. Розташувати горщик в цей час необхідно на південному вікні. Досить часто використовується штучне досвечіваніе взимку.
2
Кумкват добре переносить спеку. Він любить спекотне літо і прохолодну зиму. Дерево добре буде рости влітку на свіжому повітрі, в саду. Намагайтеся оберігати кумкват від надмірного перегріву і переохолодження. Це може статися в денний і нічний час. Щоб не стався перегрів, найкраще помістити його в ящик з вологим мохом, торфом, піском або ж тирсою. Горщик також можна прикопати в грунт саду на літо. Зовні рекомендується його побілити. Щоб не потрапляли прямі сонячні промені, скористайтеся ізолюючим матеріалом. Землю в горщику зверху мульчують гноєм, торфом, травою. Коли відбувається бутонизация, цвітіння і зав'язування плодів кумквата, температура повітря і грунту повинна бути не нижче 15 градусів.
3
Кумкват добре ставиться до вологого повітря. Якщо він сухий, то деревце буде часто скидати листя. Вироблятимуться атаки шкідників. Для підвищення відносної вологості повітря необхідно здійснювати регулярне обприскування крони. Для цієї мети повинна використовуватися відстояна вода кімнатної температури.
4
Поливати деревце необхідно регулярно. Навесні полив повинен проводитися через день, а влітку - щодня. Намагайтеся підтримувати оптимальну вологість грунту. Взимку полив потрібно виконувати рідко і помірно. Використовувати також необхідно відстояну воду, температура якої не нижче кімнатної. Якщо вона буде холодною, то у кумквата пожовтіють і опаде листя.
Зверніть увагу
Кумкват (Kumquat) Кумкват (кумкуат) - «японський апельсин» - різновид цитрусових, яка виростає на Корсиці, в Бразилії, Іспанії, а деякі її види - і в Грузії. Зовні кумкват нагадує маленький мандарин. Однак краще цей цитрус є сирим. Його цінність - в свіжості. У свіжому вигляді яскраві і мініатюрні кумквати стануть прикрасою будь-якого столу.