Як виростити обліпиху.

Обліпиха - це чагарник або дерево з обширного сімейства лохів рослин. Зростає повсюдно на добре освітлених територіях з вологими ґрунтами. Агротехніка вирощування обліпихи нескладна і не вимагає особливих знань. Головне - це придбати сортові саджанці в розпліднику, тоді урожай буде стабільно високим.
Вам знадобиться
  • - саджанці;
  • - листя або лапник;
  • - мінеральні добрива.
Інструкція
1
Придбані саджанці в осінній період пошукові роботи не висаджуйте на постійне місце, а просто прикопайте в захищеному від вітру місці під кутом 45 градусів в траншею з глибиною 30-35 см. Присипте землею, утрамбуйте. Перед настанням заморозка прикрийте саджанці листям або ялиновим гіллям.
2
Висадку на постійне місце проводите з середини квітня по середину травня. Терміни висадки залежать від погодних умов у вашому регіоні. Орієнтуйтеся на підсохнула грунт після зими. Як тільки в сад чи город можна легко вийти, чи не грузнучи в багнюці, так відразу пересаджуйте обліпиху .
3
Висаджуйте обліпиху на добре освітленому місці, далеко від інших культур. Навколо одного чоловічого рослини розташовуйте 5 жіночих. Висадку виробляєте півколом. Робіть відстань між рослинами 2,5 метра.
4
Глибину ями для посадки робіть в залежності від висоти саджанців, вони повинні бути заглиблені на одну третину Зазвичай для дворічних саджанців, а їх висаджують тільки дворічними, ями копають 65х65х65 см. Внесіть в ями комплексне мінеральне добриво для ягідних культур. Органічні добрива не використовуйте.
5
Для посадки саджанця встановіть його рівно в яму, розправте коріння, закопайте рослина до кореневої шийки. Якщо у вас супіщаних грунт, то поглибте шийку, на суглинних і глинистих ґрунтах цього робити не можна, так як можливе загнивання.
6
Навколо кожного саджанця зробіть широку, але не глибоку лунку і рясно полийте всі саджанці.
7
Під час приживлюваності саджанці НЕ рихлите, але систематично рясно поливайте. Рихлити ґрунт можна тільки через 2 місяці, коли всі корені приживуться.
8
Щорічно виробляєте додаткову підгодівлю обліпихи. Для цього ідеально підходить мінеральне добриво подвійний суперфосфат. У перший рік посадки внесіть по 200 гр. на кожну рослину, в наступні роки вносите щовесни по 300 гр. суперфосфату.
9
Плодоносить обліпиха до 10-12 років, це залежить від сорту. Після цього терміну раціонально замінити посадки.