Як готувати на електроплиті. газ і електроплита умовні позначення на посуді.

Електрична плита - зручний і корисний спосіб готувати їжу. Однак тим, хто звик до газових конфорок, може бути важко освоїтися з тонкощами та особливостями електроплит. Приготування їжі на них має свої нюанси, які необхідно враховувати.
Вам знадобиться
  • Металевий посуд з плоским дном.
Інструкція
1
Електроплита, на відміну від газової, нагріває поставлену на неї посуд всією поверхнею конфорки. Тому дуже важливо, щоб всі каструлі, сотейники, сковорідки та інша посуд, якою ви користуєтеся при готуванні, була з плоским дном. Тому для електроплит не підходять казанки і сковорідки для плову. Через їх опуклого дна електрична конфорка прогрівається нерівномірно, так що плита може зіпсуватися, а їжа буде готуватися набагато гірше.
2
Не менш важливий і розмір посуду. Він повинен якомога точніше відповідати розміру тієї конфорки, на яку ви її ставите. Якщо різниця не більше сантиметра, це допустимо. Проте варто пам'ятати, що в посуді, чий діаметр трохи менше конфорки, їжа готуватиметься швидше, а якщо більше - то повільніше.
3
Звичайні чавунні «млинці» повільно нагріваються і повільно остигають. Ні в якому разі не ставте посуд на конфорку, розпечену до червоного. Вимкніть її і трохи почекайте, поки вона не перестане світитися. Однак це властивість можна застосувати з користю. Якщо страва, яку ви готуєте, потрібно томити на повільному вогні, то можна сильно нагріти чавунну конфорку, а потім просто вимкнути її і залишити потроху холонути. Якщо ж їжа, навпаки, вимагає швидкого вогню, то краще заздалегідь розігріти плиту і поставити каструлю або сковорідку на вже гарячий «млинець». І обов'язково вимкніть нагрів заздалегідь, до того, як страва буде готове.
4
Стеклокерамическая поверхню плити володіє власними особливостями. Вона нагрівається і охолоджується набагато швидше, ніж чавун, тому господині, яка звикла до газу, буде набагато легше освоїтися саме зі стеклокерамикой. Однак така поверхня ще більш вимоглива до посуду. Не користуйтеся алюмінієвими і мідними каструлями - ці метали легко взаємодіють зі стеклокерамикой і залишають сліди, від яких потім дуже важко позбутися. Емальовану каструлю з відколами на дні теж краще не ставити на таку конфорку щоб уникнути подряпин.
5
Намагайтеся не сипати на гарячу стеклокерамическую панель сіль або цукор і не проливати воду. Через них вона може потріскатися.
6
Якщо у вас плита з індукційними конфорками, то посуд з жароміцного скла залишиться на ній холодною. Для індукційних плит підходить тільки металевий посуд з феромагнітних сплавів. Перевірити це можна простим магнітом - якщо він притягується до вашої каструлі, значить, вона годиться. Індукційна плита нагрівається ще швидше, ніж звичайна, тому уважно стежте за кашею, супом або іншою їжею, схильної «тікати» при кип'ятінні.
Корисна порада
Посуд, що продається в магазинах, майже завжди забезпечена ярликом, де вказано, для яких плит вона підходить. Уважно вивчіть ці умовні позначення або попросіть ради у продавця-консультанта.