Як пофарбувати дерево.

Дерев'яна підлога, двері, вікна - всі вони періодично вимагають ремонту і фарбування. Замість того, щоб кожен раз кликати майстра, можна підготуватися до цієї роботи і виконати її самостійно.
Вам знадобиться
  • - Матеріал для фарбування;
  • - кисть;
  • - шпаклівка;
  • - грунтовка;
  • - шпатель;
  • - будівельний фен/хімічний очисник;
  • - наждачний папір.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для фарбування. На ринку представлено безліч видів лакофарбових матеріалів для дерева різних відтінків, ступеня прозорості і блиску. Виберіть матеріал для покриття залежно від типу дерева та дизайну помещенія.Для всіх порід деревини (включаючи смолисті) підходять масляні емалі. Ними добре покривати грубі поверхні, оскільки ці емалі відрізняються високою ізносостойкостью.Для косметичного ремонту використовуйте акрилові емалі. Вони водорозчинні і менш зносостійкі, ніж масляні. У них не такий виражений блиск. Акрилові емалі швидко сохнуть і підійдуть для будь-яких типів деревини (крім смолистих) .Щоб отримати прозоре покриття, використовуйте лаки - масляні або водоемульсійні поліуретанові. Перші більш зносостійкі, зате водоемульсійні швидше сохнуть. Лаки бувають і тоновані, з додаванням морилок.
2
Підготуйте інвентар для фарбування. Підберіть кисть. Якщо мається на увазі робота з дрібними деталями, запасіться дрібними китицями. Для полірування поверхні вам знадобиться наждачний папір, бажано мелкодисперсная.
3
Перед фарбуванням дерева підготуйте поверхню. Якщо на ній вже присутній один або кілька шарів фарби, яка відходить і погано тримається, краще обдеремо її. Для цього скористайтеся будівельним феном - під його впливом стара фарба буде відшаровуватися, зніміть її шпателем.
4
Замість фена можна використовувати хімічні очисники (змивки-розпушувачі). Після хімічного очищувача протріть дерево оцтом і чистою водою для нейтралізації утворилася лугу. Якщо старий шар фарби відносно рівний і міцно тримається, можна обійтися зашкуріванія. Після цього видаліть пил з поверхні - протріть безворсовой тканиною.
5
Часто дерев'яні поверхні вимагають шпаклювання. Щоб фарба лягла рівно, закрийте дефекти, подряпини і діри, якщо такі є. Скористайтеся шпаклівкою, розгладжуйте її акуратно, щоб не було потім необхідності в зашкуріванія. Краще візьміть тонку кисть. Майте на увазі - коли шпаклівка затвердіє, ідеально вирівняти її ви вже не зможете.
6
Щоб закрити великі отвори, скористайтеся будівельною піною - зайве можна зрізати ножем, коли піна затвердіє. Якщо є невеликі нерівності, зашкурьте поверхню наждачним папером. Покрийте шпаклівку оліфою перед фарбуванням, щоб уникнути появи тріщин.
7
Безпосередньо перед фарбуванням ви можете заґрунтувати поверхню (хоча це не обов'язково). Грунтовка бажана, особливо коли поверхня нерівна. Грунтовка - це просочувальний матеріал, який утворює однорідну плівку на поверхні. Вона закладає пори, склеює пил, знижує витрату лаків і фарб, продовжує термін служби деревини. Нанесіть ґрунтовку в один шар і почекайте хоча б дві години до фарбування.
8
Приступайте до фарбування. Проведіть пензлем по дереву декілька вертикальних смуг, щоразу заново занурюючи її у фарбу. Розподіліть фарбу по поверхні. Так окрасьте її всю.
Зверніть увагу
Щоб убезпечити себе, надягніть респіратор і рукавички, особливо при роботі з будівельним феном і хімічними очисниками.
Корисна порада
Починайте роботу з ранку, при хорошому освітленні.
Ваша двері обшарпані, втратила минулий блиск і первинний вигляд. Але це зовсім не означає, що пора купувати нову. Ви цілком зможете самостійно пофарбувати під дерево двері з будь-якого матеріалу. Це допоможе оновити інтер'єр у вашому будинку і заощадити кошти на покупку нових дверей.
Вам знадобиться
  • фарба двох кольорів, наприклад, основного - жовтого і другорядного - коричневого.
Інструкція
1
Насамперед, підготуйте двері: видаліть стару фарбу, гарненько промийте і висушіть двері. Потім замажте шпаклівкою всі виявлені дефекти.
2
Зніміть з дверей всю фурнітуру, в крайньому випадку заклейте її захисною стрічкою. У разі наявності скляних панелей заклейте і їх.
3
Зніміть з петель самі двері і встановіть її горизонтально на козли (або на стіл). Тільки таким чином фарбування буде проведена правильно - не буде розлучень і потьоків, а фарба буде лягати рівним шаром.
4
Перш за все ви повинні нанести основну фарбу на всю двері. Починайте виробляти забарвлення з великих площин. Спочатку фарбуєте накладки, а потім панелі, рухаючись вертикально, одним мазком зверху донизу.
5
Пофарбуйте по черзі всі елементи дверної рами: верхній, середній, а потім нижній.
6
Далі наносите фарбу на боковини рами зверху вниз.
7
Фарбуєте кромку, яка при відкритих дверях дивиться в кімнату.
8
В останню чергу пофарбуйте кріпильні деталі.
9
Чекайте повного висихання фарби.
10
Далі обробіть весь шар за допомогою шліфувальної машинки. Це буде сприяти гарному зчепленню фарби двох кольорів між собою.
11
Точно таким же способом, як описано вище, наносите коричневий шар фарби.
12
Не чекаючи повного висихання двері, спеціальної терочкой погойдуються рухами проводите по фарбі. Руху схожі, як ніби ви керуєте гребінцем. Ця терка являє собою брусок напівкруглої форми з дугоподібними прорізами і опуклостями. Придбати його можна в будь-якому будівельному магазині або навіть виготовити самому з гуми, щоб зубці розташовувалися на різній ширині. Цією «гребінцем» знімається певний шар свіжої фарби, під яким знаходиться суха фарба, і в результаті виходить малюнок - імітація деревини.
13
За бажанням можете нанести зверху спеціальний тонуючий склад.
14
Тільки після повного висихання все те ж саме робите з іншого боку дверей.
Зверніть увагу
В результаті ви отримуєте дуже оригінальну пофарбовану під дерево двері. А головним буде те, що зробили ви це своїми руками.