Як повісити батарею.

Установка батарей є одним з етапів створення у будинку системи опалення. Тут необхідно передбачити багато чого: розміри, кількість радіаторів, а також систему кріплення батарей опалення і так далі. Щоб нічого не забути, дотримуйтесь простих порад.
Вам знадобиться
  • - радіатори з заглушками;
  • - кронштейни;
  • - перехідники;
  • - прокладки;
  • - воздухоотводчік або кран Маєвського , а також монтажний комплект;
  • - кульові крани;
  • - металопластикові або пластикові труби (при необхідності).
Інструкція
1
Перш ніж купувати радіатори опалення, спочатку порахуйте, скільки вам знадобиться колін для кожної з кімнат. Ведіть розрахунок, виходячи з одного коліна на кожні два квадратних метра площі. Виходить, якщо площа кімнати дорівнює 12 м2, для її опалення знадобиться шість колін. Коли ви задумаєтеся про метал для ваших батарей, майте на увазі, що алюмінієві батареї зазвичай ставлять в приватних будинках, а в квартирах - біметалеві. Чавунні ж батареї поступово виходять з вживання.
2
Вішати батарею слід з зазором як мінімум в 2,5 см від стіни, в іншому випадку її тепловіддача буде низькою. Дуже близько до підлоги батареї також не рекомендується встановлювати. Відступите сантиметрів 8-10 від статі, щоб не порушувати теплообмін. Та й під радіатором прибирати буде простіше. Якщо батарею ви розміщуєте під підвіконням, не ставте її занадто близько до нього.
3
Розмітьте спочатку місця для закріплення кронштейнів: одне знизу і два зверху. Кріпитися до стіни кронштейни будуть за допомогою дюбелів або шляхом утоплення їх в стіну з подальшим закладенням цементним розчином. Перевіряйте вертикальність кріплення за допомогою рівня. Нерівно висять радіатори некрасиво виглядають, та й теплотехніка при цьому порушується.
4
Після установки кронштейнів навісьте на них батарею таким чином, щоб нижні межі колекторів води лягли на гак кронштейна.
5
Далі необхідно з'єднати батарею з трубами, що ведуть до системи опалення. Вони оснащені термостатом і вентилем. Обов'язково вставте з протилежного від з'єднання боку в верхню пробку радіатора воздухоотводчік.
Корисна порада
Якщо ви вирішили пофарбувати щойно встановлені радіатори, майте на увазі, що їх не можна фарбувати серебрянкой і будь-який інший металевої фарбою. І стежте за тим, щоб випадково не зафарбувати отвір повітрявідводчика.