Як прати білу білизну.

Кожна господиня задається одним і тим же питанням: як правильно прати біле білизна ? Але в цьому випадку потрібно врахувати не тільки прання, але і як зробити так, щоб не пошкодити структуру і волокна тканини. Зробіть ваше білизна білосніжним, яке не соромно буде розвісити на вулиці.
Вам знадобиться
 • - Порошок,
 • - господарське мило,
 • - борна кислота,
 • - сіль,
 • - перекис водню,
 • - зола,
 • - марля,
 • - перманганат калію.
Інструкція
1
Існують деякі правила успішної прання, завдяки яким вам не доведеться докладати масу зусиль, щоб відіпрати речі. Для цього не варто збирати речі тижнями, набагато простіше відіпрати свежеіспачканную річ. Друга умова для прання білої білизни - вода повинна бути м'яка. Цього можна домогтися, якщо додати у воду пару столових ложок соди або спеціальний засіб для пом'якшення води.
2
Перед тим як приступати до прання білої білизни, його краще попередньо замочити на деякий час. Це помітно полегшить процес відпирання різних забруднень і плям. Замочіть біле білизна в холодній або теплій воді з розчиненим порошком, залиште на всю ніч. Білі носові хустки відмінно відперуться, якщо їх замочити в дуже сильно солоній воді.
3
Біле білизна з вовняного або синтетичного матеріалу можна відбілити за допомогою слабкого 3% -ного розчину перекису водню. Даний розчин робиться зі співвідношення 5 мл перекису на один літр води. Все ретельно перемішайте і замочіть білизна не кілька днів, залишилося випрати в теплій мильній воді і гарненько прополоскати речі.
4
Існує один найдавніший і найголовніше ефективний спосіб прання білої білизни. Для цього вам знадобиться зола від спалювання дерева. Найголовніше - вона повинна бути рослинного походження, без сторонніх предметів. Особливо цей спосіб підходить тим, у кого в будинку є дров'яна піч. Загорніть золу в декілька шарів марлі і помістіть в бак з білим білизна м, який повинен стояти на печі. Вона поступово нагріється, і білизна в баку почне кип'ятитися. Після цього дістаньте білизна , прополощіть і розвісьте. Жодному порошку не під силу те, що робить природа.
5
Візьміть дві великі ємності і налийте в кожну по сім літрів води. В одному посуді розчиніть 10 грам господарського мила, а в другій - кілька кристаликів перманганату калію. Змішайте обидва розчину і покладіть в нього пару-трійку білих речей, залиште на ніч. Вранці залишилося прополоскати, білизна стане білосніжним без жодної плямочки.
6
Білі гольфи і шкарпетки добре відперуться, якщо їх перед цим замочити в теплій воді з додаванням однієї столової ложки борної кислоти. Залиште на пару годин, після цього можете випрати з порошком або милом. Борна кислота діє набагато краще, ніж будь-який відбілювач.
На жаль, зберегти первозданний, свіжий колір білого білизни досить важко. Навіть в умовах перенасиченості ринку різними хімічними засобами, покликаними полегшити це завдання, господині постійно шукають найефективніші способи прання і відбілювання.
Вам знадобиться
 • - дріжджі;
 • - скипидар;
 • - сік лимона;
 • - борна кислота;
 • - марганцівка.
Інструкція
1
При пранні слід враховувати якість тканини, з якого виготовлено ваше білизна. Тонкі тканини необхідно прати при більш низькій температурі води, підключаючи слабкий віджим і т.д., а більш щільні можете піддавати інтенсивному впливу. Тому, відокремивши білу білизну від кольорового, рекомендується розділити його також і по щільності. Синтетичні і вовняні тканини не слід прати разом з льоном і бавовною, т.к. після цього ви отримаєте сіре білизна, та до того ж і з некрасивими «катишкамі».
2
Затіваючи прання білих речей, ви все-таки не повинні недооцінювати досягнень хімічної промисловості. Правильно використовуючи порошки та відбілювачі (а для цього слід уважно читати супровідну інформацію), ви без зайвих турбот не тільки відіпрати більшість забруднень, але і поліпшите колір виробів.
3
Закладайте в пральну машину не тільки пральний порошок, але і його підсилювачі, а також спеціальні склади для відбілювання, які освіжають колір і надають йому сліпучо-білий відтінок.
4
Багатьох проблем з пранням білого білизни (сірий наліт, жовті плями) ви зможете уникнути, якщо попередньо його замочіть. Залиште на кілька годин білі речі в мильному розчині, і значна частина забруднень легко відіпрати. До речі, при замочуванні білизни намагайтеся добре розчиняти порошок, щоб не додати на тканину інші плями.
5
Але якщо традиційні засоби чомусь не вирішили проблему, можна спробувати відбілити білизну і народними засобами. Наприклад, замочіть білизна на 4-6 годин у воді з харчовими дріжджами. Або перед пранням занурте ваші речі в воду, попередньо додавши туди сік лимона. Білизну з льону та бавовни замочують, додаючи у воду кілька ложок скипидару. Також речі легше відпираються, якщо їх на пару годин замочити в воду з додаванням 1-2 столових ложок борної кислоти.
6
Можна замочити і в марганцівці. Для цього налийте в два п'ятилітрових тазика дуже гарячу воду. В один з них настругати чверть бруска господарського мила, а в іншій помістіть кілька кристаликів марганцівки (розчин повинен придбати світлий червоний колір). Потім обидва розчину змішайте, вспеньте і замочіть білизна. Через 8:00 білизна прополощіть в холодній воді.
7
Хороший результат можна отримати, скориставшись і таким «бабусиним» способом, як кип'ятіння. Тільки слід знати, що цієї термічній обробці дозволяється піддавати тільки білизну з щільної тканини, наприклад, з льону, бавовни або бязі. Для кип'ятіння візьміть велику металеву ємність, на дно якої покладіть щось біле, потім складете все, що збираєтеся вибілювати, і залийте це водою з розчиненим миючим засобом. Кип'ятити необхідно не більше 30-40 хвилин з моменту закипання води, причому важливо стежити, щоб білизна постійно було покрито водою (воно спливає). Після кип'ятіння білизну необхідно прополоскати в теплій воді, а потім в холодній і висушити.