Як прибрати застійні плями.

В господарстві часто доводиться стикатися з плямами , особливо складно видалити застарілі. Але спосіб виведення плями залежить не тільки від його типу, але і від виду поверхні.
Вам знадобиться
  • чистячі засоби;
  • губка або ганчірка;
  • вода
Інструкція
1
Щоб очистити одяг від застійних плям білкового характеру (піт, кров, білкова їжа), застосовуйте біопорошки - порошки з ензимами (біодобавками). Вам також допоможуть порошки-пятновиводітелі.Билие речі можна прати з отбеливателями. Застосування відбілювачів вимагає обережності - користуйтеся рукавичками. Цвітну одяг вони можуть зіпсувати. Пам'ятайте також, що відбілювачі підходять більше для натуральних тканин, а синтетика може втратити свій первісний від.Порой в пранні застосовується бура - борна сіль натрію. Іншими словами, це розчинна у воді слабощелочная сіль, яка продається в господарських магазинах. При використанні бури дотримуйтесь інструкцій, дійте обережно, щоб тканина не втратила колір. Замочіть річ всю. Буру попередньо розведіть у воді, потім нанесіть на пляму або додайте у воду для замочування. Специфічні застарілі плями (вино, пиво, кров) з білого одягу можна видаляти перекисом водню, після чого як слід прополоскати. Якщо пляма натурального походження, спробуйте використовувати замочування і засоби для попереднього прання. Засохлі плями від соків виведіть розчином гліцерину, попередньо підклавши ганчірку під пляму. Через деякий час прополощіть.
2
Чимало неприємностей доставляють жирні плями на килимах. Покладіть на пляму папір і акуратно проведіть по ній теплою праскою, щоб жир вбрався в папір. Використовуйте шампунь для килимів, щоб видалити залишилася бруд. Після шампуню протріть місце чистою вологою ганчіркою або губкой.Еслі забруднення сильне, використовуйте засіб для виведення плям, потім шампунь для ковров.Етот спосіб підходить для більшості жирних плям натурального походження. Деякі специфічні плями (наприклад, від вина або пива) можна видалити, обробивши денатурованим (технічним) спиртом.
3
Щоб видалити жирну пляму з меблів, спробуйте засипати його тальком і залиште на кілька хвилин. Тальк повинен увібрати жир. Засохлу пляму спробуйте розм'якшити розчином гліцерину. Залиште його на деякий час, а потім обробіть вологою губкою або тряпкой.Для жирних плям на меблях також можна використовувати для виведення плям і шампуні для чищення килимів, але обережно.
4
Це загальні способи видалення застарілих плям з одягу та меблів. В дійсності, способів для виведення різних плям безліч, в залежності від їх походження. Наприклад, чорнило від ручок можна вивести звичайним милом або молоком.
Зверніть увагу
До прання та чищення синтетичних речей завжди підходите обережно - вони вимагають делікатного догляду
Корисна порада
Завжди намагайтеся прибирати пляма до центру від краю