Як кріпити гіпсокартон.

Для кріплення гіпсокартону до дерев'яного перекриття призначені шурупи з круглою головкою. Справа в тому, що вони досить надійні. Кріплення з часом не будуть «виштовхувати» і відходити від поверхні. Якщо ви будете використовувати для роботи будівельний пістолет, то обов'язково запасіться спеціальними гвинтами для гіпсокартону .
Інструкція
1
Якщо стіна має навантаження не більше 6 кг на 1 м2, то немає необхідності проводити додаткове посилення конструкції. Кріплення дається на одинарний каркас із спеціальних профілів. Якщо ж ви хочете на перегородки вішати книжкові полиці, то краще всього збільшити товщину гіпсокартону , а також каркаса. Якщо на перегородку буде діяти навантаження в 150 кг/м2, то доведеться займатися установкою спеціального комплексу, який складається з посилених рам і траверсів. Останній варіант зазвичай використовують у ванній кімнаті. Справа в тому, що саме в цьому приміщенні навантаження на стіни дуже велика, так як присутня різне сантехнічне обладнання.
2
Щоб добре закріпити гіпсокартон, можна використовувати самі звичайні цвяхи. Вони будуть добре тримати і не відійдуть від стін і стель. Для того щоб їх забити, вам буде потрібно спеціальний молоток для гіпсокартону . Відрізняється він тільки лише округлою голівкою. З його допомогою можна втопити цвяхи трохи під поверхню гіпсокартону . На цьому місці залишиться невелике заглиблення. Паперове покриття сердечника гіпсокартону
3
Цвяхи рекомендується забивати через кожні 15 сантиметрів. Однак цього може бути недостатньо, якщо гіпоскартон має велику товщину. Якщо у вас є спеціальний інструмент, то найкраще кріпити гіпсокартон за допомогою гвинтів, а не цвяхів. Приміром, електричної викруткою можна загорнути гвинт таким чином, щоб він пішов під поверхню гіпсокартону . Їх необхідно вкручувати через кожні 30 сантиметрів. Якщо ви випадково неправильно вкрутили гвинт, то не потрібно намагатися його витягнути з гіпсокартону . На цьому місці в підсумку залишиться дірка. Необхідно його загорнути глибше, щоб не було виступу над поверхнею.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nTDD_LLhezw
Зверніть увагу
Як кріпити гіпсокартон? Спосіб кріплення гіпсокартону залежить від типу поверхні і товщини гіпсокартону. Кріплення гіпсокартону повинно враховувати специфіку приміщення і конструкції, вагове навантаження, рівень вологості і т.п. Якщо Ви не впевнені у своїх силах, то радимо Вам звернутися до фахівців.
Корисна порада
Гіпсокартон кріплять до профілю шурупами з інтервалом 200 ... 250 мм. До встановленого каркаса кріпляться панелі гіпсокартону таким чином, щоб між ними залишався простір в 5-7 мм для обробки швів. При цьому між листами і стіною залишається порожній простір приблизно в 2-2,5 см, що створює додаткову теплоізоляцію.
Вирівнювати стіни простіше за допомогою гіпсокартону, ніж будівельних сумішей. Звичайно, для кріплення такого матеріалу знадобляться навички та деякі вміння, крім того, буде зменшена площа приміщення, але результат перевершує всі інші способи вирівнювання стін. На гіпсокартон потім набагато простіше клеїти шпалери, наносити декоративну штукатурку.
Вам знадобиться
  • - набір інструментів - викрутки, ключі;
  • - шуруповерт;
  • - сантиметр.
Інструкція
1
Виміряйте стіни. Нормальними параметри кімнати вважаються, коли по довжині стіни зверху і знизу рівні. Досить часто показання вимірювань все-таки розходяться. Тоді майте це факт на увазі при розмітці і виберіть довжину заздалегідь. Наведемо приклад: при вимірюванні з'ясувалося, що одна стіна 2,5 м, а з протилежного боку 2,55 м. Тобто є зайві 5 см. Тоді починайте розмітку під каркас 5 см від довгої стіни, плюс до цього додайте ще відстань під направляючу . У підсумку кути приміщення вийдуть прямими.
2
Відступіть на 3 або 4 см від стіни. На цій відстані на стелі вкрутіть саморіз, на який прикріпіть на нитці схил (наприклад, звичайну гайку). Тим самим ви отримаєте рівну лінію. Вкрутіть ще один саморіз в місці зіткнення виска і статі. До двох саморізами прив'яжіть нитку в натяг. І так у всіх кутах вашого приміщення.
3
Простягніть між саморізами на підлозі та стелі нитки. Отримайте контур вашого каркаса, необхідного для кріплення гіпсокартону . Поставте мітки під цими натягнутими нитками, після чого їх зніміть.
4
За матюками на стелі та підлозі прикріпіть за допомогою саморізів напрямні (по всьому периметру).
5
Підготуйте напрямні-стійки - відпиляйте їх відповідно до розмірів кімнати. Розрахуйте розташування таких з кроком не більше 50 см. Вставте ці стійки в напрямні, які встановлені на підлозі та стелі. Вийшов каркас з гіпсокартону під стіни.
6
Зміцніть каркас, причому зробіть це якомога більш міцно. Стійки прикріпіть знизу і зверху саморізами по металу до напрямних. Прикріпіть кожну стійку до стіни. Намертво. Використовуйте для цього дерев'яні планки, які підсовуйте між стійками і стіною в зазор. Прикріпіть їх до стіни довгими саморізами.
7
Гіпсокартон саморізами по металу прикріпіть до кожної стійці. Дотримуйтесь крок - від 30 до 40 см. Трохи утопите головки саморізів в гипрок. Гіспокартон має властивість легко розрізатися. У разі якщо у вас цілий лист не влазить, треба зробити отвір або обійти перешкоду, то за допомогою звичайного канцелярського ножа проведіть по лінійці лінію відрізу і просто зламайте лист.
Зверніть увагу
Якщо ви непрофесіонал і не знаєте точно, скільки вам треба матеріалу гіпсокартону, то врахуйте: стандартні розміри для листа гіпсокартону - 2500х1200х12,5 см. Виходячи з цього, розраховуйте кількість аркушів для свого приміщення, плюс ще трохи.
Корисна порада
Якщо вам треба звукоизолировать або утеплити стіни, то розташуйте або пробкові мати або скловату між стійками.