Як облицювати сходи.

При сьогоднішньому розмаїтті оздоблювальних матеріалів додати індивідуальності сходах у вашому будинку не становить особливих труднощів. Слід врахувати, що облицювання сходів повинна проводитися після завершення всіх оздоблювальних робіт і бути останньою крапкою в будівництві або ремонті вашого будинку. Існує три найбільш поширених виду облицювання сходів - облицювання деревиною, керамічною плиткою або натуральним каменем. Рішення про вибір того чи іншого виду облицювання слід приймати, виходячи з дизайну вашого будинку, бюджету та особистих уподобань.
Інструкція
1
облицов драбину пліткойОсновним критерієм при виборі матеріалу для облицювання сходів є міцність і надійність. Також, як правило, має значення ціна. Саме за сукупністю цих двох критеріїв керамічна плитка виглядає одним з найбільш відповідних матеріалів. З усього різноманіття керамічної плитки, придатної для облицювання сходів, можна, мабуть, виділити клінкерну плитку. Цей матеріал не так давно з'явився на ринку, але вже встиг завоювати популярність як в європейських країнах, так і в Росії. Цей вид плитки характеризується підвищеною міцністю і зносостійкістю. Вона стійка до дії агресивного середовища і володіє низьким коефіцієнтом водопоглинання. За своїми характеристиками клінкерна плитка підходить як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки. Різноманітність форм і розмірів плитки дозволяє їй прекрасно вписуватися в будь-який інтер'єр. Для облицювання сходів рекомендується вибирати плитку з рельєфною поверхнею для того щоб уникнути ковзання і запобігти можливі травми.
2
Для укладання плитки необхідно приготувати спеціальний розчин. Нанесіть розчин на основу плитки. Викладіть плитку відповідно до виробленої раніше розміткою. Приберіть надлишки розчину. Після завершення укладання, накрийте поверхню вологою тканиною або брезентом і залиште на 24 години.
3
облицов драбину натуральним камнемОбліцовка сходи натуральним каменем додасть строгість і вишуканість вашого інтер'єру. Для облицювання сходів, як правило, використовується граніт або мармур. Мармурові плити легко піддаються обробці і шліфовці. Цей матеріал відрізняється стійкістю до температурних перепадів і вологості. До того ж, мармур є хорошим антісептіком.Граніт, завдяки своїм фізико-механічними властивостями, є дуже популярним матеріалом, використовуваним для підлогових покриттів, облицювання сходів, а також зовнішньої обробки зданій.Техніка облицювання сходів плитами з натурального каменю аналогічна техніці укладання керамічної плитки.
4
облицов драбину деревомОбліцовка сходи деревиною твердих порід є, мабуть, найбільш популярним варіантом. Залежно від порід деревини, обраних для облицювання, цей варіант може стати як самим бюджетним, так і найдорожчим. Дерево - живий матеріал, що створює в будинку особливу атмосферу тепла і затишку. До того ж, дерево володіє хорошими тепло- і звукоізоляційні властивості, довговічністю і ударостійкістю. В залежності від бюджету та дизайну, деревом можуть бути облицьовані як щаблі, так і подступенки.
5
Як правило, для облицювання сходів використовується деревина горіха, груші, дуба, вишні, бука і червоного дерева. Більш екзотичні варіанти - мербау і венге. Додати бажаний колір деревині можна за допомогою тонування, рослинних барвників, вощіння, патинування та іншими способами. При використанні дерева в якості облицювального матеріалу рекомендується обробити його спеціальними складами, що запобігають гниття.