Як повісити стельову люстру.

Установка і підключення стельової люстри - справа дуже відповідальна. В ідеалі, цим має займатися професійний електрик, який має відповідний допуск. Але якщо у вас немає можливості запросити фахівця, а ви маєте досвід роботи з електрикою і знайомі з правилами техніки безпеки, можна повісити стельову люстру своїми силами.
Вам знадобиться
  • - ізолента;
  • - плоскогубці;
  • - викрутки;
  • - драбина;
  • - викрутка-індикатор.
Інструкція
1
Вимкніть електрику в квартирі. Для цього необхідно вимкнути автомат. Перевірте відсутність напруги за допомогою індикаторного викрутки. При недостатній освітленості можна скористатися ліхтариком.
2
Підготуйте крюкОбично люстри кріпляться до стелі за допомогою гака. Якщо у вас вже є гак, необхідно перевірити його на міцність. Для цього посмикайте і спробуйте розхитати його. Якщо гак «стоїть намертво», можна приступати до наступного етапу. Якщо гак у результаті ваших дій випав або просто відсутня в стелі, необхідно його встановити. Рекомендується придбати спеціальний гак, який вкручується в пластмасовий дюбель. Слід пам'ятати, що металеві крюки необхідно заізолювати, обмотавши двома шарами ізоляційної стрічки.
3
Підготуйте стельові проводаНайдіте на стелі три дроти. Один з дротів буде «0», два інших - фаза. Зніміть ізоляцію з усіх проводів. Слід пам'ятати, що довжина оголеного дроту повинна становити 3-4 мм. Увімкніть електрику і протестуйте проводу за допомогою викрутки-індикатора. При дотику до фазного проводу індикатор викрутки загориться. Якщо індикатор не загорається - це «0». Якщо дроти не мають відповідної кольорового маркування, рекомендується помітити «нульовий» провід за допомогою ізоляційної стрічки.
4
Визначте фази проводів люстриПровода люстри повинні бути промарковані різними кольорами. Чорний, червоний або коричневий провід - це фаза. Синій провід - «0», жовто-зелений - заземлення. Якщо маркування на проводах немає, необхідно визначити фазу дослідним шляхом. Для цього слід підключати до розетки черзі кожні два дроти люстри. Досягніть того, щоб один провід весь час залишався в розетці, а заміна двох інших приводила до почергового загоряння різних рядів ламп. Провід, який залишається в розетці, є «нульовим».
5
Встановлення та під'єднання люстру Вимкніть електрику. Акуратно повісьте люстру на гак. З'єднайте «нульовий» стельовий провід з «нульовим» проводом люстри. З'єднайте фазні дроти на люстрі і стелі. З'єднання необхідно виконувати за допомогою спеціального перехідника - клемника.
6
Перевірте правильність подключеніяПеред тим як закрутити декоративний ковпачок люстри і заховати дроти, необхідно включити електрику і перевірити правильність підключення. Якщо лампочки спалахують, люстра НЕ іскрить і ви не відчуваєте запаху гару - робота зроблена на "відмінно".
Зверніть увагу
З'єднувати алюмінієві і мідні дроти методом простого скручування абсолютно неприпустимо. Це може призвести до короткого замикання та пожежі. Для з'єднання проводів завжди використовуйте клеммник.
Корисна порада
При установці люстри необхідно керуватися інструкцією виробника. Якщо ваша модель люстри припускає наявність заземлення, необхідно його підключити.